M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

FEDEK DEĞERLENDİRME SÜRECİ BAŞLADI


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Kamil Özdağ Fen Fakültesi Matematik Bölümü, Akreditasyon ziyaret programı kapsamında değerlendirmeye tabi oldu.
Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği FEDEK tarafından görevlendirilen yetkililer, 21-24 Aralık 2019 tarihleri arasında üniversitede görüşmelerde bulundular.
Program kapsamında Takım Başkanı Prof. Dr. Sadullah Sakallıoğlu, Takım Eş başkanı Prof. Dr. Zerrin Gül Esmerligil, Prof. Dr. Emrah Akyar ve Prof. Dr. Hanlar Reşidoğlu'ndan oluşan değerlendirme ekibi, gerek Kamil Özdağ Fen Fakültesinde gerekse Rektörlükte ve destek birimlerinde üniversite personeli ile üç gün boyunca görüşmeler yaparak yerinde incelemelerde bulundular.
Takım üyeleri ziyaret programının son gününde ise Rektörlük Senato odasında çıkış görüşmesi gerçekleştirdi. KMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercan Oktay ve Takım Başkanı Prof. Dr. Sadullah Sakallıoğlu'nun başkanlığında gerçekleşen toplantıda Akreditasyon ziyaret programına ilişkin değerlendirmeler yapıldı.
Toplantıda Prof. Dr. Sadullah Sakallıoğlu, Akreditasyon programının öneminden ve prosedürlerinden bahsederken KMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercan Oktay ise "Bu iş gönül işidir; biz de üniversite olarak bu sürecin tamamlanması için gönüllü olarak çalışmalarımızı yürüteceğiz." dedi. Değerlendirme ekibinin raporunda dikkat çeken hususları en kısa sürede tamamlayacaklarını belirten Oktay, "Bunu yapacak genç ve dinamik bir ekibe sahibiz." şeklinde konuştu. Akreditasyon Programı Sorumlusu olan Kamil Özdağ Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Yılmaz da bir yola çıktıklarını ve bu yolun nihayetinde sonuca ulaşacaklarını ifade ederek tüm katılımcılara teşekkür etti.
Değerlendirme ekibinin raporunu okuması ve istişarede bulunulmasının ardından program hediye takdimleriyle sona erdi.
               
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com