M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

GELECEĞİN SAĞLIKÇILARI SAHADA YARIŞTI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından ‘Ambulans Rallisi’ konulu eğitici yarış düzenlendi.
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu önünde gerçekleşen ve İl Sağlık Müdürlüğü, İlk ve Acil Yardım Derneği ile Sağlık Odaklı Spor ve Faaliyet Öğrenci Topluluğunun destekleri ile gerçekleştirilen yarışlar iki etap olarak tasarlandı. İlk etapta öğrenciler Temel Bilimler Laboratuvarında yer alan maketler üzerinde ilk ve acil yardıma ilişkin hünerlerini sergilerken ikinci etapta ise trafik kazası senaryosu eşliğinde 200 metrelik parkurda taşıma ve triyaj konusunda kıyasıya yarıştılar.
Karaman İl Sağlık Müdürlüğü, Devlet Hastanesi ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi UMKE'nin desteğiyle gerçekleştirilen yarışta 4'er kişilik 8 ekip halinde toplam 32 öğrenci ter döktü. Medikal yaklaşımlar ve travma konularında iki farklı alanda yapılan yarışmalarda öğrenciler eğitim gördükleri derslerle ilgili uygulama yapma fırsatı yakalarken aynı zamanda olası bir vaka ile karşılaşma anında yapmaları gerekenleri deneme imkanı buldular.
               

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com