M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KIZILAY’DAN 2019’DA HAYAT KURTARAN ÇALIŞMA


Türk Kızılay Derneği Karaman Şube Başkanı Adem Küçükyarma ve Genç Kızılay İl Başkanı M. Emirhan Onhan Piri Reis KYK Yurdu’nda konuşma gerçekleştirdi. Konuşmada Kızılay hakkında bilgi verildi ve faaliyetler anlatıldı. Konuşmanın ardından öğrencilere ilkyardım ve afet korunma eğitiminin yanı sıra Kızılay tarihi hakkında da bilgi verildi. Eğitim sonrası öğrencilere Akran Eğitim sertifikası da dağıtıldı. 

Başkan Adem Küçükyarma “Kızılay olarak bir seneyi aşkın zamandır Karaman’da herkese temas etmeye çalışıyoruz. Kızılay Kadın Kollarımız, Genç Kızılay İl Teşkilatımız ve Genç Kızılay KMÜ Topluluğumuz ile aktif olarak sahada yer alıyoruz. Çok şükür Karaman’da okullardan fabrikalara, hastanelerden rehabilitasyon merkezlerine, ihtiyaç sahiplerinin evlerinden ilimizin meydanlarına kadar her alanda Hilal-i Ahmer’in temsilcisi olmaya çalışıyoruz. Nitekim Karaman’da sadece son bir yıl içerisinde 800 kişiye ilkyardım, afet korunma eğitimleri verdik ve Kızılay’ı anlattık. Bu sayının içerisinde her yaştan insan olduğu gibi fabrikada çalışan işçilerimiz de var öğrencilerimiz de var. Bu eğitimleri ve sertifikaları da ücretsiz olarak katılımcılara verdik. Mevcut durumumuzun çok daha ötesine geçmek için bundan sonra hızlanarak çalışmaya devam edeceğiz. Bu kapsamda Karaman’da yatırım planlarımız çerçevesinde bir ilk yardım eğitim merkezi açmayı planlıyoruz.  2020 yılı için 4000 kişiye ücretsiz  ilkyardım  eğitim vermeyi hedefliyoruz.”

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com