M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

REKTÖR AKGÜL’DEN DÜZCE ÜNİVERSİTESİNE ZİYARET


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a nezaket ziyaretinde bulundu.
Rektörlük makamında gerçekleştirilen ziyarette Rektör Akgül ve Rektör Demircan Çakar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı  (YÖK) tarafından koordine edilen ‘Üniversitelerin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması’ üzerine değerlendirmelerde bulundular.
Düzce Üniversitesinin ‘Sağlık ve Çevre’ alanlarında ihtisaslaşma çalışmaları yaptığını hatırlatan Rektör Demircan Çakar, 2015 yılında YÖK’ün koordinasyonunda başlatılan süreçle ilgili Rektör Akgül’e bilgi verdi.
Rektör Akgül ise KMÜ’nün şehir ve bölge için öneminden bahsederek, Türkçenin başkenti olarak bilinen ve aynı zamanda ülkemizin gıda sektörüne büyük bir katkı sağlayan Karaman’da üniversitenin Türk dili, gıda ve tarım ile yenilenebilir enerji alanları üzerine çalışmalar yaptığını ve paydaşları ile birlikte bölgenin ve ülkenin kalkınmasına hizmet verdiğini söyledi.
Ziyaret, karşılıklı görüş alış verişi ve iyi dilek temennilerinin ardından sona erdi.
  
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com