M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

SOSYOLOJİK DÜŞÜNCE GELİŞTİRMEYE YÖNELİK EĞLENCELİ ETKİNLİK


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Sosyoloji Öğrenci Topluluğu tarafından ‘Sosyolojik Düşünce Geliştirme’ adlı atölye çalışması düzenlendi. KMÜ Çalıştay Salonunda düzenlenen etkinliğe Sosyoloji Bölümü öğrencilerinin yanı sıra farklı bölümlerde öğrenim gören çok sayıda öğrenci katıldı.
Araştırma Görevlisi Ayşegül Kurtoğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleştirilen etkinlik öğrencilerin tanışmasıyla başladı. Daha sonra etkinlikle ilgili bilgiler aktaran Araştırma Görevlisi Kurtoğlu şunları söyledi: “Yaratıcı dramayı kullanarak, gündemi meşgul eden konuları sosyolog olarak nasıl yorumlayabileceğimizi ve bu verileri öğrencilerimizle birlikte nasıl değerlendirebileceğimizi denemek istedik. Eğlenceli bir etkinlikle birlikte merak ettiğimiz sorulara yanıt bulacağımıza inanıyorum.”
Tanışmanın ardından oyunlarla devam eden etkinlikte ‘Sosyoloji nedir?’ sorusu çerçevesinde ‘toplum, kurum, topluluk, statü, yapı, sınıf’ gibi kavramlar öğrenciler tarafından eğlenceli bir biçimde irdelendi.
Etkinliğin son bölümünde ise Araştırma Görevlisi Kurtoğlu ‘Sosyolojik Kurgulama ve Tasarım’ konusunda açıklamalarda bulundu. Öğrencilerin merak ettikleri soruların cevaplanmasıyla etkinlik sona erdi.
       
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com