M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

TÜTÜN KONTROL DENETİM UYGULAMASI YAPILDI


2018 - 2023 Tütün Kontrol Stratejisi Eylem Planı Çerçevesinde 4207 sayılı “Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun Uygulamaları” kapsamında tütün ve tütün ürünlerinin kullanımının yasak olduğu kapalı alanlar ve açılır kapanır sisteminde hizmet veren özel işletmelere İlçemiz Kaymakamı Batuhan Taşgın başkanlığında, beraberince İlçe Emniyet Müdür Vekili, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı ve saha denetim personelinin katılımı ile denetim yapıldı.
Gerçekleştirilen denetimde; kapalı alanlara sahip işletmeler ve açılır kapanır sisteminde hizmet veren çarşı merkezindeki ‘Kafe, Lokanta, Pastane, Kıraathane, Market, Bakkal ve Büfe’ gibi halkın yoğun alışveriş yaptığı eğlence ve sosyal yaşam alanlarında farkındalık oluşturmak amacıyla denetim faaliyetleri gerçekleştirildi. 
Farkındalık oluşturmak amacıyla yapılan denetim uygulaması esnasında, vatandaşların ve işletmelerin kanuni ceza yaptırımına uğramaması için kapalı alanda ve açılır kapanır alanlarda hizmet veren tüm işletmelerin ‘Dumansız Hava Sahasına’ sahip çıkmaları gerektiğini belirtti.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com