M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

ABİDİN ÇAĞLAYAN’IN KAZIM KARABEKİR PAŞA’NIN 72. ÖLÜM YILDÖNÜMÜ MESAJI.


AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan Kazım Karabekir Paşa’nın 72. Ölüm yıldönümü vesilesi ile bir mesaj yayımladı.

Başkan Çağlayan mesajında; “Kurtuluş savaşı’nın en önemli mimarlarından olan Kazım Karabekir Paşa, aslen Karaman'ın Karabekir ilçesinden olan Osmanlı Ordusu subaylarından Mehmet Emin Paşa ile Havva Hanım'ın 5 erkek çocuğundan biri olarak 23 Temmuz 1882'de İstanbul Kocamustafapaşa'da dünyaya geldi.  Ömrünün bir çoğunu Ülkemizin selameti için cephelerde geçiren bir çok savaşa katılan ve ordularımıza komutanlık yapan Karabekir Paşa Kurtuluş savaşı sırasında, Alman Mareşali Graf Von der Gotz Paşa'nın kurmay başkanı olarak Irak'a giderek, Maraşel'in vefatından Bağdat Savaşı sonuna kadar 18. Kolordu Komutanı oldu ve Kut'ül Amare'de İngilizlerin bozguna uğradığı savaşta da yer aldı. Özellikle  Doğu Anadolu da gösterdiği başarılar dolayısı ile “Şark Fatihi” olarak alınan paşamız aynı zaman da Karamanımızın Gurur abidelerinden biridir.
Kazım Karabekir Paşa’yı 72. Ölüm yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyor, Kurtuluş Savaşı sırasında hayatını kaybeden bütün şehitlerimizede Allah’tan rahmet diliyorum.”
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com