M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

CHP KARAMAN MİLLETVEKİLİ AV. İSMAİL ATAKAN ÜNVER: "TARIM BAKANLIĞI 3 MAYMUNU OYNUYOR"


Tarım ve Orman Bakanlığı, Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver’in 'pancarda eksik tonajdan kaynaklanan kota cezası' ile ilgili soru önergesini cevapladı. Ünver, TBMM Genel Kurulu’nda bakanlığın verdiği cevap üzerine söz alarak; “Bakanlık çiftçinin sorunlarına kayıtsız kalacaksa, neden vardır?” diye sordu.

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, Tarım ve Orman Bakanlığı’na yazılı soru önergesi vererek; ürünü zarar gören ve bu sebepten dolayı eksik tonaj cezası uygulanması ihtimaliyle karşı karşıya kalan pancar çiftçisinden kota cezasının alınmamasına yönelik bir çalışmanın olup olmadığını sordu. Bakanlık, Ünver’in önergesini cevaplayarak; şeker fabrikaları ile çiftçi arasında yapılan sözleşmelere atıfla bu konunun mücbir sebep olarak değerlendirilebileceğini ancak bunun sözleşmenin taraflarını ilgilendirdiğini ifade etti.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın soru önergesine verdiği cevap üzerine TBMM’de söz alan Ünver; “Daha önce defaatle, 71 bin dekar alanda pancar ekilen seçim bölgem Karaman’ın yanı sıra Konya, Aksaray, Niğde gibi komşu illerimizin pancar tarlalarında görülen çizgili yaprak kurdunun yüzde 30-40 oranında verim kaybına yol açtığı ve bu sebeple çiftçimizin eksik tonaj cezasıyla karşı karşıya kaldığını ifade etmiş, çiftçimize ceza uygulanmaması için gerekli çalışmanın yapılmasını talep etmiştim.” dedi.

Ünver konuşmasının devamında, "Tarım ve Orman Bakanı’na sesleniyorum." diyerek; “Bakanlık çiftçinin sorunlarına kayıtsız kalacaksa, pancar çiftçisinin kota cezası sorunuyla ilgilenmeyecekse; görmedim, duymadım, bilmiyorum diyerek 3 maymunu oynayacaksa, niye vardır?” diye sordu.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com