M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

ERMENEK'TE KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR


Ermenek İlçesinde Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında156 toplu konut için ihale tarihi belirlendi.

Ak parti Ermenek ilçe başkanı Mevlüt Sarıtaş'ın yaptığı açıklamada; "Ermeneğimizin Güllük mahallesi Kentsel Dönüşüm projesi ihale tarihi 9 Mart 2020 günü olarak kesinleşmiştir 156 konutun yapım ihalesini TOKİ yapacaktır Başkanımız R.Tayyip Erdoğan’a Çevre ve şehircilik Bakanımız Murat kurum'a ve Plan ve bütçe komisyon Başkanımız Lütfi Elvan' a İl başkanımız Abidin Çağlayan'a Karaman milletvekillerimiz Dr Recep Şeker ve Av Selman Oğuzhan Eser e valimiz Fahri Meral ve çevre şehircilik il müdürlüğümüze teşkilatım ve hemşehrilerimiz adına teşekkür ederim."dedi.


AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan merak edilen tarihi açıkladı.

Dün Twitter hesabından paylaşım yapan Başkan Çağlayan “Karaman İli, Ermenek İlçesi, Güllük Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 156 adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi” ile ilgili tarihi verdi ve teşekkür etti.
 
Başkan Çağlayan,” Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca İlçemizde yapılacak Kentsel Dönüşüm Konutlarının ihale tarihi 09 Mart 2020 olarak belirlendi.

Toplu Konut İdaresince yapılacak konutların yapım ihalesi “Karaman İli, Ermenek İlçesi, Güllük Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 156 adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi” adı altında 09 Mart 2020 günü yapılacaktır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca İlçemizde yapılacak Kentsel Dönüşüm Konutlarının ihale tarihi 09 Mart 2020 olarak belirlendi.
2013/105 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile İlçemiz Güllük Mahallesinin 23 hektarlık kısmı, kaya düşme riski nedeniyle “RİSKLİ ALAN” ilan edilmiş 2014 yılında hak sahipleri belirlenerek değer tespit çalışmaları tamamlanmıştı.
Kamuya ait 23, hemşerilerimize ait 218 adet parselin yer aldığı riskli alanda, kamuya ait 5, hemşerilerimize ait 124 adet yapı mevcut olup 2014 yılında taşınmazların değer toplamı 5 Milyon 111 Bin Türk Lirası olarak belirlenmişti.

Hak sahipleri için konut yapmak üzere başlatılan rezerv alan çalışmaları 2017 yılında tamamlanmıştı.
Lokasyon olarak Selçuklu Otel yanında yer alan 10 Bin 397 metrekare büyüklüğündeki 4 adet parsel “REZERV YAPI ALANI” olarak belirlenmiş, aynı yıl başlatılan proje çalışmaları 2018 yılında tamamlanmıştı.
 

Yatay mimariye uygun proje revizyon çalışmaları 2019 yılında tamamlanan Kentsel Dönüşüm Çalışmalarında Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sn. Murat Kurum’un talimatıyla yapım aşamasına geçilmiştir.

Toplu Konut İdaresince yapılacak konutların yapım ihalesi “Karaman İli, Ermenek İlçesi, Güllük Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 156 adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi” adı altında 09 Mart 2020 günü yapılacaktır.
2021 yılında tamamlanması öngörülen 156 adet konutun hak sahiplerine verilmesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca yapılacak uzlaşma süreci ile belirlenecektir.

Bu yatırım için başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kuruma, hemşerimiz TBMM Plan ve Bütçe Başkanımız  Sayın Lütfi Elvana, TOKİ başkanlığımıza, Milletvekillerimiz Dr.Recep Şeker ve Av.Selman Oğuzhan Eser’e , Valimiz Sayın Fahri Meral’a, Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüze ve çalışanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.. Ermenek ilçemize hayırlı olsun” dedi.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com