M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

KARAMAN MİLLETVEKİLLERİ ŞEKER VE ESER'DEN YATIRIM MÜJDESİKaraman AK Parti Milletvekilleri Dr. Recep ŞEKER ve Av. Selman Oğuzhan ESER kırsal kalkınma destekleri kapsamında bakanlığa sunulan ekonomik ve kırsal ekonomik projelerin kabul ederek tahsis işlemlerinin başlatıldığı müjdesini verdiler.

Vekiller açıklamalarında şu ifadelere yer verdiler;

“Tarım ve Orman Bakanlığımızla yürütülen  görüşmeler sonucunda, 2 Ağustos 2019 tarih ve 30850 sayılı Resmi gazete ‘de yayımlanarak yürürlüğe giren, doğal kaynaklar ve çevrenin korunmasını dikkate alarak kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, kırsal ekonomik altyapının güçlendirilmesi, tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması, kırsal toplumda yerel kalkınma kapasitesinin oluşturulmasına katkı sağlamak için yeni teknoloji içeren yatırımların desteklenmesini amaçlayan, Kırsal kalkınma destekleri 13. etap kapsamında yapılan değerlendirme ve bütçelendirme çalışmaları sonucu, ilimizde 2 adet ekonomik, 15 adet kırsal ekonomik altyapı yatırımları konusunda olmak üzere uygunluk kriterlerini taşıyan toplam 17 adet projenin tamamı kabul edilmiş olup, 7.709.044,00-TL toplam proje tutarının 3.785.522,00-TL kısmı hibe olarak ilimize tahsis edilmiştir.

Karaman’ımıza ve üreticilerimize hayırlı olsun.”


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com