M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

KARAMAN’DAN YOLA ÇIKAN YARDIM TIRLARI BÖLGEYE ULAŞTI            Elazığ’da yaşanan 6,8 şiddetindeki depremin ardından, Karaman Belediyesi’nin öncülüğünde depremden etkilenen vatandaşlara destek olmak amacıyla gönderilen yardım tırları deprem bölgesine ulaştı.
            Karaman Belediyesi’nin depremin yaralarını sarmak için destek amaçlı başlattığı kampanyayla toplanan yardımlar bölgeye ulaştı. 6 tırdan oluşan yardım konvoyunun dördü 26 Ocak 2020 Pazar günü, diğer ikisi de 27 Ocak 2020 Pazartesi günü Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndan dualarla uğurlanmıştı. Yardım tırlarında görevli personel, yardım toplama merkezinde, Belediye Başkanımız Savaş Kalaycı’nın ve Karaman halkının selamını ileterek toplanan yardımları teslim etti. Yaş meyveden kuru gıdaya, ayakkabıdan kışlık giysiye, battaniyeden ısıtıcıya çeşitli yardım kolilerini taşıyan tırlar, AFAD’ın belirlediği noktalara indirilerek depremzedelere dağıtılmaya başlandı.
Yedinci Tır da Yola Çıktı
            Depremzedelerin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan yardım paketlerini yerlerine ulaştırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, bir yardım tırını daha bölgeye gönderdiklerini söyledi. Desteklerinden dolayı tüm Karaman halkına teşekkür eden Başkan Kalaycı: “Yardımların toplanmasında, tırların hazırlanmasında ve yerine ulaştırılmasında emeği geçen Karaman Esnaf ve Sanatkârlar Odalarına, Meslek Odalarına, Karaman Lojistik Kooperatifine, Sivil toplum kuruluşlarına ve Karaman halkına bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu kampanyayı başlattığımız andan itibaren sağ olsun küçüğünden büyüğüne tüm hemşehrilerimiz yardım elini uzattı. Hatta vatandaşlarımızdan o kadar yoğun talep geldi ki arka arkaya yardım tırları gönderdik. Yine bugün de (29 Ocak 2020 Çarşamba) içerisinde kışlık yakacak ve battaniyeden oluşan bir tırı daha bölgeye sevk ettik. Bu vesileyle depremde yaşamlarını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, tüm bölge halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com