M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

TRSM DANIŞANLARI DOYA DOYA EĞLENDİLERBugüne kadar başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Toplum Ruh Sağlığı Merkezi  (TRSM) aralıklı olarak düzenledikleri sosyal etkinliklerine devam ediyor. Danışanların sosyal hayatın içinde yer almaları için yapılan bowling etkinliğinde bireylerin başarılı atışları etkinliğe renk kattı. Danışanlar TRSM ekibi ile doyasıya eğlenerek stres attılar.
Etkinlikle TRSM danışanlarını yalnız bırakmayan Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Musa Şahin; Düzenlenen bu tür etkinliklerin  sosyalleşme açısından önemli olduğunu vurgulayarak danışanlar ve TRSM ekibiyle sohbet etti. Etkinliğe katılan danışanlar ise doya doya eğlendikten sonra kendilerini yalnız bırakmayan Şahin’e teşekkürlerini ve TRSM çalışmalarından duydukları memnuniyeti ilettiler.
         TRSM de günaydın toplantıları, spor faaliyetleri,grup terapileri, psiko-eğitim grupları,iş-uğraş terapileri,bireysel danışmanlık hizmetleri,aile eğitimleri,aile terapileri ve aileye yönelik her türlü müdahaleler,ev-işyeri ve kurum ziyaretleri,mutfak terapileri,damgalama karşıtı çalışmalar yapılmaktadır.TRSM faaliyetlerinde ilaçlı tedavinin yanında psiko-sosyal müdahaleler de önem taşımaktadır. Yapılan sosyal faaliyetlerle danışanların toplumda kendilerini ifade edebilme becerisi gelişmekte ve özgüvenleri artmaktadır.Psikotik hastalığı olan bireyler toplumdan, toplum da ruhsal engelli bireylerden uzak durmaktadır. TRSM’ler bu noktada köprü görevi görmekte ve toplumdaki önyargıların yıkılması, ruhsal engelli bireylerin özgüven kazanarak topluma kazandırılması ve yitirdikleri öz becerilerinin yeniden kazandırılması için çalışmalar yapılmaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com