M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

ABİDİN ÇAĞLAYAN’IN, ÜÇ AYLARIN BAŞLAMASI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI


AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan, üç ayların başlaması ile ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.
Başkan Çağlayan mesajında, dünyevileşmenin bütün dünyayı sardığı bir ortamda, mübarek üç ayların gelmesini, “Bir sevgisizlik ve merhametsizlik ortamının toplumu kasıp kavurduğu bir ortamda üç aylar adeta çölde susamış bir yolcunun vahaya kavuşması gibi insanlığın imdadına yetişti” şeklinde değerlendirdi. Üç aylar ismiyle şöhret bulan bu ayların ve içinde barındırdığı özel gecelerin, Allah’ın rahmetinin müminlere bol bol ikram edildiği, mağfiretinin, lütuf ve kereminin üzerimize sağanak sağanak yağdığı zaman dilimleri olduğunu söyledi.
Çağlayan, açıklamalarına şöyle devam etti:
“27 Şubat  Perşembe gününü Cuma gününe bağlayan gece, Regaib Kandilidir. Bu kandil, dini literatürümüzde üç aylar olarak bilinen, Recep ayı ile başlayıp, Şaban ayı ile devam eden, rahmeti, feyzi ve bereketi bol olan Ramazan ayı ile noktalanan huzur ve maneviyat mevsimine girdiğimizin de habercisidir. Zira bu günlerde kalpler aynı duygu etrafında birleşip çarpar, eller aynı düşüncelerle semaya açılır, gözlerden aynı hissiyatın yaşları süzülürken, dillerden dua ve tespihler aynı aşkla dökülür. Ayrıca bu aylar bizlere, durup düşünmenin, geçip giden zamanın değerini idrak etmenin ve daha iyi değerlendirmenin çaba ve imkânlarını sunmaktadır. Dindarlığımızı gözden geçirerek mübarek gün ve gecelerin bulunduğu bu manevi iklimi milat kabul edip, Allah’ın razı olduğu bir hayatı yaşayabilme arzusu içerisinde, Kur’an’ı daha fazla okumaya, anlamaya ve anladıklarımız ile yaşamaya gayret edelim. Bu duygu ve düşüncelerle başta Karamanlı hemşehrilerimiz olmak üzere ülkemiz ve bütün İslam âleminin üç aylarını ve Regaip Kandili'ni tebrik ediyor, bilhassa İslam dünyasının her beldesinde akan kanların durması için Rabbimize dua ve niyaz ediyorum.”
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com