M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

İDLİB'DE ŞEHİTLERİMİZ VAR; EN SON AÇIKLAMA 33


İlk Resmi Açıklama:

Hatay Valisi Rahmi Doğan ilk açıklamayı yaptı. İdlib'de Esed rejiminin saldırısı sonucu şehit ve yaralılarımız var. İdlib'de rejim kuvvetleri tarafından TSK unsurları hava saldırısına uğramıştır. Bu saldırı sonucu 9 Mehmetçiğimiz şehit olmuştur. Ağır yaralılarımız var, yaralılarımızı Cilvegözü Sınır Kapısından Türkiye'ye aldık. Tedavileri devam ediyor.kan ihtiyacımız yok. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Milletimizin başı sağolsun "dedi.

Diğer yandan Türkiye'nin İdlib için verdiği sürenin dolmasına kısa bir süre kala Başkent'te hareketli saatler yaşanıyor.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığındaki zirveye; Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler, kuvvet komutanları ve MİT Başkanı Hakan Fidan katıldı.
İdlib'deki sıcak gelişmelerin ele alındığı 2 saatlik toplantıya ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

İkinci Açıklama:

Şehit Sayısı 22'ye yükseldi
Vali Doğan bir süre sonra yeniden kameralar karşısına geçti. Doğan şunları söyledi:
"9 şehidimizi kamuoyuyla paylaşmıştım.Ne yazık ki bu sayı 22'ye yükseldi." dedi.


Üçüncü Resmi Açıklama:

Şehit Sayısı 29'ye yükseldi

Hatay Valisi Rahmi Doğan saat 02.00'da üçüncü defa kameraların karşısına geçerek Reyhanlı'da tedavisi süren 7 askerin daha kurtarılamadığını ve şehit sayısının 29'a yükseldiğini söyledi.

En Son Açıklama:

Acımız Büyük
Saat 03.45'de yapılan son açıklamayla da şehit sayımızın 33'e ulaştığı öğrenildi.
32 askerimiz ise yaralı.
"Kan ihtiyacı yok"
Hastanelerdeki yaralılar için herhangi bir kan ihtiyacı olmadığını kaydeden Doğan şöyle devam etti:

"Tüm tedbirler alınmış, tüm sağlık personelimiz görevi başındadır. Yaralılarımıza gerekli müdahaleler yapılmaktadır. Hemşehrilerimden müsterih olmalarını, hastanelerin etrafında herhangi yığılma olmamasını buradan istirham ediyorum."


Bakan Akar: "309 Rejim Askeri Etkisiz Hale Getirildi"Sabahın ilk ışıklarına kadar İdlib’deki rejim hedeflerine yönelik kara ve hava destek vasıtalarıyla gerçekleştirilen operasyonu sevk ve idare eden Bakan Akar,  "Ateşkesi sağlamak, göçü önlemek ve bölgede yaşanan insanlık dramını sona erdirmek üzere İdlib’de bulunan birliklerimiz alçakça bir hava saldırısına maruz kalmış, 33 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 32 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır" diye konuştu. Bakan Akar, şunları söyledi:
"Birliklerimizin bulunduğu yerler önceden Rusya Federasyonu’nun sahadaki yetkilileri ile koordine edilmesine rağmen bu saldırı gerçekleştirilmiş, ilk atışa müteakip bir kez daha uyarı yapılmasına rağmen maalesef saldırı devam etmiştir.  Bu hava saldırıları sırasında ambulanslar dahi vurulmuştur.  Ayrıca bu saldırı sırasında birliklerimizin etrafında hiçbir silahlı grubun da bulunmadığını burada belirtmek isterim.  Hain saldırı sonrasında uçak, SİHA ve kara ateş destek vasıtalarımızla derhal 200’den fazla rejim hedefi ağır şekilde ateş altına alınmıştır.  Bu atışlar sonucunda 5 helikopter, 23 tank, 10 zırhlı araç, 23 çeşitli cins ve çapta top ve obüs, 5 mühimmat kamyonu, bir SA-17,  bir SA-22 hava savunma sistemi, 3 mühimmat deposu, 2 malzeme deposu, bir karargâh binası ve 309 rejim askeri etkisiz hale getirilmiştir. Atışlarımız ve faaliyetlerimiz planlandığı şekilde devam etmektedir." 
Şehitlere rahmet, kederli ailelerine, TSK'ya ve asil millete başsağlığı, yaralı personele acil şifa dileyen Bakan Akar, "Bugüne kadar şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık, bundan sonra da bırakmayacağız. Operasyonlarımız Mehmetçiğe ve bölgedeki mazlumlara uzanan kanlı eller kırılana kadar devam edecektir" diye konuştu.

Bakan Akar ve Komutanlardan Yaralı Askerlerimize Ziyaret

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Taktik Komuta Yeri’ndeki incelemelerinin ardından Kara ve Hava Kuvvetleri Komutanları ile Hatay Devlet Hastanesi’ne geçti.
Hastaneye gelişinde Vali Rahmi Doğan ve öteki yetkililer tarafından karşılanan Bakan Akar ve Komutanlar, İdlib’deki hain saldırıda yaralanan askerleri ziyaret etti, sağlık durumlarına ilişkin doktorlardan bilgi aldı.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com