M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

KMÜ ÖĞRENCİLERİNDEN KİTAP TAHLİLİ‘O’NU OKUYOR O’NU ANLIYORUZ’ TEMALI KİTAP TAHLİLİ
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) İlim ve Medeniyet Öğrenci Topluluğu tarafından ‘O’nu Okuyor O’nu Anlıyoruz’ temalı kitap tahlili yapıldı.
Kur’an Kerim tilaveti ile başlayan kitap tahlili programında Muhammed Gazali’nin ‘Fıkhu's Sire’ isimli kitabı ele alındı. Moderatörlüğünü KMÜ İslami İlimler Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Murat Gök’ün yaptığı programda KMÜ İslami İlimler Fakültesi öğrencileri Sümeyye Küçükyıldırım ve Betül Çakmak konuşmacı olarak yer aldı.
İlk olarak Muhammed Gazali’nin hayatının ele alındığı programda daha sonra yazarın kitabı hakkında genel bilgiler, Peygamber Efendimizin yaşantısı, bizlere vermek istediği mesajlar ve yazarın eserdeki yorumu ile ilgili bilgiler aktarıldı.
Dr. Öğr. Üyesi Gök ise kitapla ilgili değerlendirmesinde şunları söyledi: “Eser sade bir anlatıma ve anlaşılır bir yapıya sahip. Günümüzde birçok siyer kitabı bulunuyor. Ancak ele aldığımız bu kitap Allah Resulü’nün bize vermek istediği mesajları en iyi şekilde aktaran kitaplardan birisidir. Diğer pekçok kitap Allah Resulü’nü sadece bir vahiy ileticisi gibi anlatmaktayken bu kitap O'nu tüm yönleriyle ele almıştır.”
Program, soruların yanıtlanması ve plaket takdiminin ardından sona erdi.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com