M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

KMÜ PERSONELİNE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) akademik ve idari personeline İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi verildi.
Üniversite personelinin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen eğitimlerde 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında yayımlanan "Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik" çerçevesinde bilgilendirmelerde bulunuldu.
A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Öğr. Gör. Çağlar Yaylalı tarafından verilen eğitimde İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili genel konular, sağlık konuları ve teknik konular hakkında sunum yapıldı.
“Acil durumlara karşı hazırlıklı ve dikkatli olmalıyız”
Öğr. Gör. Yaylalı teorik bilgilerin aktarılmasının ardından özellikle ülkemizde son dönemde yaşanan doğal afetlere dikkat çekerek uyarılarda bulundu. İşyerlerinde yaşanabilecek olası acil durumlara karşı tüm personelin dikkatli ve hazırlıklı olması gerektiğini hatırlatan Öğr. Gör. Yaylalı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Her işyeri için hazırlanan acil durum planlarında bu tip olası durumlarda yapılması gerekenler detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Tüm bu eğitimlerin yanı sıra yılda en az bir kez acil durum tatbikatı yapacağız. Bu tatbikat haber vererek yapılan tatbikatlardan olmayacak ve hepimizin olası bir acil duruma ne kadar hazır olduğumuzu bize gösterecek. İş yerinizde duyacağınız acil durum ikazlarına muhakkak riayet edin ve arızalı diye yorumlayarak ciddiye almamazlık yapmayın. Acil durumlara karşı her zaman hazırlıklı olmalıyız.”
Eğitim, personelin sorularının cevaplandırılması, görüş ve önerilerin dinlenmesi ile sona erdi.
       
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com