M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

1.HİSAR KALESİ TIRMANIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ


Medya Ermenek /Haber&Resim: Ulvi ÖZTÜRK

Ulvi Öztürk’ün TDF Konya İl Temsilciliği ile birlikte organize etmiş olduğu 1. Hisar Kalesi Tırmanışı, 9 Dağcının katılımıyla 15 Mart pazar günü gerçekleştirildi. 

Pazar gün Konya’dan hareket eden dağcılar TDF Konya il temsilcisi Hüseyin Turan, Gençlik Ve Spor İl Müdürü Bilal Yavaş, Doğan Hoca, Muhsin Yeşil, Hasan Sayın, Üzeyir Gümüş, Hüseyin Bayındır, Ulvi Öztürk ve genç dağcı Halit Halil saat 10:00 da Ermenek ilçesi, Yukarı Çağlar köyünün simgesi ve Taşeli’nde ilk Türklerin yapmış olduğu tarihi caminin önündeki ulu çınarın altında toplanıp belirlenen güzergâha doğru tırmanışa geçildi.

Sultan Tahtı ve Kral Taşını izleyerek antik çağın gizemli kalıntılarını geçip Aldere Şelalesi boyunca yeni yoldan kayabaşına çıkan dağcı ekibi burada söylenen İstiklal Marşı ve flama açımından sonra eski göç yolu keben den inişe geçildi.

Keben dibinde yemek için mola verilirken dağcılardan Hüseyin Turan, Ulvi Öztürk, Doğan Hoca, Muhsin Yeşil ve Hüseyin Bayındır Hisar Kalesine tırmandı. Daha sonra ekip inişe geçerek köy içinde etkinlik tamamlandı.

Bu tırmanış etkinliğinin listeye dâhil edilip gelenek haline getirilmesi, bu tırmanış etkinliğinin isminin de “Hisar Kalesi 18 Mart Şehitler Tırmanışı” olarak dağcılık literatürüne geçmesi sağlanacak. 2021 yılında TDF Konya İl Temsilciliği tarafından daha çok dağcının bu harika güzergâhta “2. Hisar Kalesi Tırmanışı”nın gerçekleştirileceği kararına varıldı.

1. Hisar Kalesi Tırmanışı başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiş olup TDF Konya İl Temsilciliği yeniden Konya’ya dönmüşlerdir.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com