M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

BAŞIMDAN VURULMUŞA DÖNDÜM


Başımdan vurulmuşa döndüm…
İzin alıp üniversiteye koştum ve beni bekleyenlere katılıp Balıkesir’e gece yarısı vardık. Ev yas halinde, herkes ağlıyor… Biz de katıldık göz yaşları dökmeye.
Abdulah Amca ve Şahsende civardaki il ve ilçelerdeki Tarım Kredi Kooperatiflerine, ürettikleri tarım makinelerini pazarlamaya çıkmışlar. Altlarında Renault Station. Şahsende direksiyonda Bandırma’ya giderken takla atıyorlar. Yaz günü, yan camlar açık. Sola devrilip takla atmışlar bir virajı alırken ve Şahsende kafasını asfalta çarpıp beyin kanaması  geçirmiş. Bandırma Hastanesine kaldırmışlar ama kurtarılamamış , vefat etmiş. Abdullah Amca yaralı, sargılar içinde ama ayakta, yaraları ağır değil.  Sabaha karşı kalkıp biz arkadaşları Bandırma Devlet Hastanesine vardık, morga girip Şahsende’ye baktım. Kafasında, yüzünün solunda bir morluk vardı, sanki uyuyordu.  Ağla, ağla… Kendimizi toplayıp cenazeyi alıp döndük Balıkesir’e ve öğle namazına müteakip cenazeyi defnettik ve akşam İstanbul’ a döndük.
Üç-beş gün sonra koro Azerbaycan’dan döndü. Onları Üniversitede karşılarken hüngür hüngür ağlayıp, Şahsende öldü diye otobüsten inenlere sarılıp sarılıp ağlaştığımızı hatırlıyorum.
Şahsende kardeşim gibiydi. Onun ölümü beni derinden etkiledi, hayatta zor katlandığım ilk ölüm acım buydu. Aylarca çektim, zor unuttum.


YAZARIN TÜM YAZILARI>>


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com