M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

BAŞYAYLA KAYMAKAMI KORAY ÇELİK’İN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI


21 Mart’ı 22 Mart’a bağlayan gece İslam Alemi olarak “Miraç Kandili”ne ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız. Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in Mescid-i Aksa’ya ve daha sonra Sidretül Münteha denilen yüce makama yükselişini ve insanlığa çok sayıda nimeti müjdeleyen, rahmet kapılarının açık olduğu bu güne ulaştıran Rabbimize sonsuz şükür ve hamd olsun.
Bu güzel gece, belki de daha önce hiç olmadığı kadar ihtiyaç duyduğumuz ortak bir sağlık, huzur ve esenlik ihtiyacımızı yüce Mevlaya arz edebilme fırsatı sunan, manevi huzura, sıhhatli bir geleceğe kapıları açmasını temenni ettiğimiz müstesna zamanlardandır. Fıtratı gereği temizlik üzerine bina edilmiş bir dinin mensupları olarak bu anlayışı hayatımızda fiiliyata geçirmenin önemini bir kez daha içerisinden geçtiğimiz bu dönemde anlıyoruz.
Diyanet İşleri Başkanlığımızca alınan karar gereğince; Çin'in Wuhan kentinde başlayarak dünya genelinde yaygınlaşmakta olan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi olarak nitelendirilen "Koronavirüs (Covid-19) Salgını" nedeniyle, ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla alınan sosyal izalasyon tedbirleri kapsamında siz değerli halkımızın sağlığı göz önünde bulundurularak “Camiiler ve İbadethaneler” kapalı tutulacaktır. Bir diğer vatandaşın vebaline girmemek ve toplum-birey sağlığını korumak adına bu geceyi evlerimizde huzur içerisinde, Rabbimizin rızasını kazanacak ibadet ve davranışlarla geçirmeyi, yüce Mevladan tüm salih duaların kabulünü temenni ederim.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Başyaylamız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Miraç Kandilini en kalbi duygularımla kutluyor; saygı, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.
Koray ÇELİK
Başyayla Kaymakam V.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com