M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

ENGELLİ BİR YAŞAMDAN ARTA KALAN RESİMLER


“Hayatı sevmek ve üretken olabilmek, hastalığımla mücadele etmemdeki en güçlü silahımdır” diyen sanatçı Aydan Çelen’in 14 Mart’ta açılacak sergisinde 52 tablosu yer alacak...
Geçen yıl yaşama veda eden kas hastası engelli ressam Aydan Çelen’in anısına, geride bıraktığı tablolardan oluşan bir sergi açılıyor. Caddebostan Kültür Merkezi’nde 14 Mart’ta açılacak olan sergi 20 Mart’a kadar sürecek.
2019 Haziran’ında aramızdan ayrılan sanatçı 1944 yılında İstanbul’da doğdu. 8 yaşında geçirdiği çocuk felci nedeniyle yaşamının geri kalan kısmını tekerlekli sandalyede geçiren sanatçı, yalnızca ellerini kullanabilerek ürettiği resimlerle yaşamı süresince 6 kişisel sergi açtı ve 40’tan fazla karma sergide yer aldı.
Yaşadığı tüm olanaksızlıklara karşı yaşam kavgasını sürdüren Çelen, özellikle doğa ve ölü doğa resimleriyle tanınıyordu.  “Hayatı sevmek ve üretken olabilmek, hastalığımla mücadele etmemdeki en güçlü silahımdır” diyen sanayçının sergisinde 52 tablosu yer alacak.
Sergi 14 Mart Cumartesi günü saat 15.30’da bir kokteyl ile açılacak.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com