M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

KARAMAN İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜNDE KORONA VİRÜS TEDBİRLERİTarım ve Orman Bakanlığımız, Bakanımız Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ'nin talimatları doğrultusunda Covid19-Korona Virüs hastalığına karşı tedbirlerini artırmaya devam etmektedir.
Bakanlığımız bünyesinde Covid19-Korona Virüs değerlendirme ve takip çalışmalarını yürütmek üzere bir Çalışma Grubu oluşturulmuştur. 7/24 teyakkuz halinde çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kapsamda 81 İlde İl ve İlçe Müdürlüklerimizce gıda işyerlerinde Gıda Hijyen Yönetmeliği ve Hayvansal Gıdalar İçin Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği hükümlerinin sağlandığına yönelik denetimler üst düzeye çıkartılmıştır.
 Gıda denetim ekiplerimiz, açıkta satılan gıda maddelerinin arzında hijyen kurallarına azami özen gösterilmesini sağlayacak, gerekli özen göstermeyenlerin ürün arzına izin verilmeyecektir.
 Öncelikle toplu tüketim yerleri olmak üzere tüm gıda işletmelerindeki gıda çalışanlarının genel şartlar, el hijyeni, işyeri davranış kuralları ve personel hijyen eğitimi gibi personel hijyen kurallarına sıkı sıkıya uymaları, virüsün yayılmasını önlemede büyük önem arz etmektedir. Bu konuda tüm İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinde görevli kontrol görevlilerimiz gereken hassasiyeti göstermekte ve yapılan resmi kontrollerde bu hususlara çok daha fazla dikkat edilmektedir.
Tarım ve Orman Bakanlığımızın Alo174 Gıda Hattı ile WhatsApp İhbar Hattı (0 501 174 0 174) vatandaşlarımızın ihbar, şikâyet, soru ve sorunlarına ilişkin 7/24 hizmet vermektedir.
Koronavirüs Hastalığı (Covid-19) kaynaklı zararları en aza indirmek maksadı ile Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde de tüm tedbirler alınmıştır. Bu tedbirler kapsamında İl Müdürlüğü binası dezenfekte edilmiştir. Ayrıca Müdürlüğümüzce yürütülen çiftçi eğitim yayım faaliyetleri, çiftçi kursları, toplantı ve tüm etkinlikler durdurulmuştur. Üreticilerimiz, çiftçilerimiz ve personelimizin sağlığını korumak en büyük önceliğimizdir. Unutulmamalı ki "En Etkili Tedavi Koruyucu Tedbirlerdir.YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com