M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

KARAYOLLARI KİLLİK DERESİNİN ISLAHINI YAPMALIYukarı Çağlar Köyünde bulunan Aldere coştuğu zaman suları Ermenek Göksu’ya kavuşuncaya kadar geçtiği güzergahın çevresindeki ekili dikili araziye zarar verir.

Güneyyurt- Serper karayolunun Killik mevkiinde bulunan köprünün tıkanıp çevresinde zarar vermemesi için dereye yakın yerlerde arazisi bulunan köylü vatandaşlar zarara uğramamak için her yıl kendi çabaları ile Killik Deresinde ıslah çalışması yaptırmak için ceplerinden harcadıklarını belirtiyorlar.

Dere çevresinde arazisi olan adının açıklanmasını istemeyen bir vatandaş;
“Daha önce özel kepçe çağırıp, kepçe parasını ödeyerek Killik Köprüsünün üst kesiminde dere temizliği yaptırdım. Bu yıl bütçemden karşılayamadığımdan Güneyyurt Belediye Başkanı Ahmet Arı’dan yardım talebinde bulundum. Sağ olsun Güneyyurt Belediye Başkanı Ahmet Arı Bey kepçe yardımında bulunarak Killik Deresindeki eski ve yeni 2 köprünün arasını temizleyiverdiler. Eğer bu saha her yıl temizlenmez ise çevresindeki arazimizde zarar veriyor. Bizler Aldere’den gelen bu selden zarar görmememiz için Ermenek Karayolları Müdürlüğümüz önceki köprüyü ortadan kaldırıp, dere yatağını ve yeni köprünün ağzının temizlemesi gerekiyor. Aldere’den gelen sel ile tıkanan köprüden taşan sular arazimizi basıyor bizler devamlı zarar görüyoruz.
Ermenek Karayolları Müdürlüğümüz Killik Deresini yerinde inceleyip acil olarak kalıcı bir önlem almasını talep ediyoruz.
Eğer bu derede ıslah çalışması yapılmaz ise biz çiftçiler zarar gördüğümüz gibi, gelen su akıntısının karayoluna dönmesi ile Güneyyurt- Serper arasında yolda da zarar oluşturabilir. Yapılacak küçük çaplı bir çalışma büyük zararlardan koruyabilir. Onun için tekrar belirteyim Ermenek Karayolu İlçe Müdürlüğümüz Killik Köprüsünün üst kesiminde temizlik –ıslah- çalışması yaparak acil bir çözüm sağlamalı.” dedi.
Medya ErmenekYAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com