M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

KMÜ ÖĞRENCİLERİNİN TÜBİTAK PROJELERİ KABUL EDİLDİKaramanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin Mezuniyet Proje Dersi kapsamında gerçekleştirmiş olduğu TÜBİTAK 2209-A ve 2209-B proje başvuruları kabul edildi.
KMÜ Proje ve Teknoloji Transfer Ofisinin (PTTO) de yazım sürecinde destek verdiği projelerin üniversite-sanayi işbirliği ve Ar-Ge alanında önemli bilimsel çıktılar üretmesi bekleniyor.
TÜBİTAK 2209-B Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Tezi Destekleme Programı kapsamında kabul edilen ve NEFAMAK Ar-Ge Merkezi ile işbirliği içinde yürütülen ilk projede Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü 4. Sınıf öğrencilerinden Hüseyin Türe proje yürütücülüğü görevini üstlenirken projenin akademik danışmanlığını Dr. Öğr. Üyesi Kadir Sabancı yaptı.
TÜBİTAK 2209-B Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Tezi Destekleme Programı kapsamında kabul edilen diğer projede esi DÖHLER Gıda Ar-Ge Merkezi ile ortak çalışma yürütüldü. Proje yürütücülüğünü Gıda Mühendisliği Bölümü 4. Sınıf öğrencilerinden Merve Şahin’in yaptığı çalışmanın akademik danışmanlığını ise Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Koyuncu yaptı.
TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Desteği Programı kapsamında kabul edilen iki farklı projede ise Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü 4. Sınıf öğrencilerinden Fatih Özer, Enes Düzen ve M. Mücahit Özçelik proje yürütücülüğünü üstlenirken öğrencilerin akademik danışmanlığını ise Doç. Dr. Ahmet Kayabaşı yaptı.
Projeleri TÜBİTAK’ta kabul gören öğrenciler KMÜ Rektör Yardımcısı ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Birol Üner ile bir araya geldiler. Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Cüneyt Cesur, Proje ve Teknoloji Transfer Ofisi (PTTO) Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Selami Balcı ve Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) İl Temsilcisi Dr. Öğr. Üyesi Kadir Sabancı’nın da yer aldığı görüşmede öğrenciler ve öğretim üyeleri projeleri hakkında bilgi paylaşımında bulundular.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com