M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KMÜ’DE İDLİB ŞEHİTLERİ İÇİN ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİKaramanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARDİL) tarafından ‘İdlib Şehitlerini Anma ve Dua’ programı düzenlendi.
Üniversite Camiinde düzenlenen programa üniversitede öğrenim gören çok sayıda yabancı uyruklu öğrenci katıldı. Öğle namazının ardından düzenlenen programda KARDİL’de eğitim gören Osman Serran, Osama Sabit, İskender Abdalla, Muhammed el-Hasan el-Osman, Yusuf Farah Yusuf, Malik Elisvari, Hassan Zahruddin Nımcan ve Ahmet Yousef Abdullah askerlerimiz için Fetih Suresini okurken KMÜ İslami İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Duran Ali Yıldırım da şehitler ve İdlib’te bulunan askerlerimiz için dua okudu. Hep birlikte bulunulan 'amin' temennilerinin ardından program sona erdi.
‘Acılar paylaştıkça azalır’
Program ile ilgili açıklama yapan KARDİL Dil Okutmanı Adem Güler; "Son günlerde Suriye’nin İdlib kentinde rejim güçleri tarafından düzenlenen hain saldırıda şehit düşen askerlerimizi anmak ve hali hazırda mücadele eden askerlerimizin muvaffak olması için dua etmek üzere toplandık. Acılar paylaştıkça azalır düsturundan hareketle yabancı uyruklu öğrenciler ile birlikte düzenlemiş olduğumuz bu etkinlik sayesinde onların ülkemizde sadece misafirimiz değil, duacımız olduklarına da şahit olduk. Etkinliğimize dualarıyla destek veren herkese teşekkür ediyoruz." dedi.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com