M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

VEFA’YA DESTEK


Eğitim Camiası Yaşlılarımızın Yardımına Koşuyor
Koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede alınan tedbirler kapsamında İçişleri Bakanlığının 65 yaş ve üstü vatandaşlar için koyduğu sokağa çıkma yasağından sonra Karaman Valiliği koordinesinde oluşturulan “Vefa Sosyal Destek Grubuna” okullarda görev yapan idareci, öğretmen ve personelden gönüllü destek geldi.     
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri çerçevesinde Karaman Valiliği bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Gruplarına gönüllü olarak dâhil olan idareci, öğretmen ve personeller, özellikle tek başına yaşayan 65 yaş ve üstü vatandaşlara evlerinde ulaşarak bankalar üzerinden yürütmeleri gereken işlerde yardımcı oluyorlar.
Karaman genelinde taleplerin karşılanması için valilik ve kaymakamlıklar bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Gruplarına eğitim camiasının gönüllü olarak dâhil olduğunun altını çizen İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, “Bazı zorlukların yaşandığı bu günlerde bizlere düşen sorumlulukların olduğu bilinciyle eğitimciler olarak Valiliğimiz koordinesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu içerisinde yer almak istedik. İdareci, öğretmen ve personelimiz, Karaman’da ikamet eden yaşlı amcalarımız, teyzelerimiz ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız için buradalar. Onlar evde kalsın ve sağlıklı olsunlar diye ne gerekiyorsa bizler yapmaya hazırız. Gönüllü olarak Vefa Sosyal Destek Grubuna destek olan, vefa örneği gösteren idareci, öğretmen ve çalışanlarımıza da teşekkür ediyorum.” diye konuştu.YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com