M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

YALNIZCA KARAMAN’IN DEĞİL, TÜRKİYE’NİN YÜKSELEN DEĞERİ


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) akademik performans sıralamasında yükselişini sürdürüyor. Üniversitede fiziki yapılanmayla eşzamanlı olarak yürütülen akademik çalışmalar, meyvesini her geçen gün daha fazla veriyor.
2015 yılında yürürlüğe giren akademik teşvik sistemini temel alarak devlet üniversiteleri ve fakültelerinin başarı sıralamasını paylaşan Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜniAr), 2020 verilerini açıkladı. Öğretim elemanlarının farklı alanlardaki performanslarını değerlendiren sıralamada KMÜ birçok akademik birimi ile başarılı sonuçlar elde etti.
Aynı Dönemde Kurulan 70 Üniversite Arasında 8'inci, 123 Devlet Üniversitesi Arasında 26'ncı
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, 123 devlet üniversitesinin puanlandığı Devlet Üniversiteleri Genel Sıralamasında 26'ncı olurken, 2006 Yılından Sonra Kurulan Devlet Üniversiteleri Sıralamasında ise 70 üniversite arasından 8'inci sıraya yerleşerek büyük bir başarıya imza attı.
Kamil Özdağ Fen Fakültesi 1'inci, Mühendislik Fakültesi 3'üncü, Sağlık Bilimleri Fakültesi 10'uncu Oldu
Fakülte bazında yapılan sıralamada ise Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi yine başarılı bir grafik çizdi.
Akademik Birimler
KMÜ’nün Sıralaması
Değerlendirilen Üniversite Sayısı
Kamil Özdağ Fen Fakültesi
1.
20
Mühendislik Fakültesi
3.
60
Sağlık Bilimleri Fakültesi
10.
50
Edebiyat Fakültesi
15.
25
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
17.
30
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
18.
60
İslami İlimler Fakültesi
29.
45
Eğitim Fakültesi
32.
60

“Üniversitemiz yalnızca Karaman’ın değil, ülkemizin yükselen değerleri arasında yer alıyor”
Devlet Üniversiteleri ve Fakülteleri Sıralamasında elde edilen başarıdan dolayı üniversite akademisyenlerini tebrik eden KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, “Fiziki yapılanmanın yanında üniversitemiz bunu akademik altyapısı ile de destekleyerek yükselişini yeni başarılarla pekiştirmektedir. Bu başarı, mesai arkadaşlarımıza ihtiyaç duydukları çalışma ortamı temin edildiğinde bunun bilimsel üretkenliğe yansıdığının ve verilen emeğin en iyi şekilde karşılık bulduğunun da göstergesidir. KMÜ ailesi olarak önce bölgemizde sonra küresel ölçekte üniversitemiz hak ettiği yere gelene kadar gayretlerimiz devam edecek. Üniversitemizin gerek genel sıralamada gerekse aynı dönemde kurulan diğer üniversitelerle yarıştığı sıralamada elde ettiği başarı şüphesiz hepimizi gururlandırmıştır. Elde edilen başarı ile üniversitemiz yalnızca Karaman’ın değil, ülkemizin de yükselen değerleri arasında yer aldığını göstermiştir. Bu başarının elde edilmesinde emeği geçen öğretim elemanlarımızı yürekten kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Raporun tamamına ulaşmak için tıklayınız.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com