M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

YAZ İÇİN HUMMALI ÇALIŞMAHadim Aşağı Eşenlerli gençler yazın sıcak günlerinde serinlemek için kuyuya kar doldurdular

Hadim Aşağı Eşenler mahallesinin en zirve noktasında bulunan ve yıllar önce içerisine kar doldurup yazın sıcak günlerinde serinlemek amacı ile pekmez ile karıştırıp yemek için açılan kuyuya gençler imece usulü kar doldurdular.

Mahalleinin en zirve noktasında bulunan kuyuya kar doldurmak için mahalle meydanında toplanan gençler şenlik havasında dağa çıkarak kuyuya kar doldurdular. “Atalarımızdan bize de miras kalan bu geleneği yaşatıp yazın sıcak günlerinde hemşehrilerimizi bir nebze de olsa serinletebiliyorsak ne mutlu bize” diyen gençler “Bu geleneği bizler atalarımızdan miras olarak aldık ve çocuklarımıza da miras olarak bırakacağız” dediler.YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

2 yorum:

  1. Kar kuyuları Toros dağ yollarının su deposudur. Hemen, hemen her yerinde bunlardan vardır Ağustos aylarında bile kar olur.Hadim Yukarı Eşenler i iyi bilirim, Gevne yolu üzerinde bir köydür suyu yok denecek kadar azdır bu kuyulara ihtiyaçları vardır.

    YanıtlayınSil
  2. pardon yanlış yazdım orada şeflik yaptım ama 50 yılı geçti gevne olmayacak kANDEVİR Olacak özür dilerim.

    YanıtlayınSil

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com