M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

İLİMİZDE ARİ İŞLETME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

İlimizin marka değerlerinden Duru Bulgur‘un iştiraklerinden olan Duru Çiftlik Organik Tarım Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti.’ye ait büyükbaş hayvancılık işletmesinde İl Müdürlüğümüz tarafından yürütülen ari işletme çalışmaları sonuçlanmıştır.
Özellikle zoonoz karakter taşıyan tuberkuloz ve brucella hastalığı yönünden incelenen işletme, bu hastalıklar yönünden tamamen ari olduğu tespit edilmiştir. İl Müdürlüğümüzce Hastalıktan Ari İşletmeler için Sağlık Sertifikası düzenlenerek, İl Müdürü Yusuf ŞAHİNBAŞ tarafından işletme sahiplerine takdim edilmiştir.
İl Müdürü Yusuf ŞAHİNBAŞ; takdim töreninde bu gibi işletmelerin sayılarının artırılması gerektiğini, ari işletmelerin ilimiz hayvancığı ve ülke ekonomisi için önemli olduğunu, sağlıklı gıda üretiminin bu tür işletmelerde sağlanabileceğini belirtmiştir.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com