M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KARAMAN İL BAŞKANLIĞI TÜM ÜYE ARAMALARINI BİTİRİP PANDEMİ SÜRECİ BİLGİLENDİRMESİNİ YAPTI


AK Parti Karaman İl Başkanlığı tüm üye aramalarını bitirip Pandemi süreci bilgilendirmesini yaptı

İl Başkanı Abidin ÇAĞLAYAN: "Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgının Çin de ortaya çıktığı andan itibaren oluşturulan bilim kurulu ve bu kurulun önerileri doğrultusunda hükümetimiz bir dizi kararlar almıştır.

Alınan tedbirlerden en önemlilerinden birisi de, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, her fırsatta dile getirdiği Şeyh Edebali’nin "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" sözünden yola çıkılarak, en değerlilerimiz olan ve toplumsal hafızamızı oluşturan 65 yaş üstü yaşlılarımız, ağır kronik hastalığı olanlar, engellilerimiz ve geleceğimiz olan 20 yaş altı gençlerimize getirilen sokağa çıkma kısıtlamasıdır. Salgın sürecinde en çok yaşlıların etkilendiğini ve özellikle gelişmiş batılı ülkelerin sağlık alanında yaşadıkları çaresizlikle yaşlılarını âdeta ölüme terk ettiğini hepimiz gördük, şahit olduk.

Ülkemizde de hükümetimizin almış olduğu izolasyon kararı ilk başlarda birçok kesim tarafından yadırganmış ve ağır bir şekilde eleştirilmiş olsa da ilerleyen süreçte bu kararların ne kadar doğru ve yerinde olduğunu anlamış olduk.

Toplumsal birlikteliğe en çok ihtiyacımız olduğu dönemde Karaman AK Parti İl Başkanlığı olarak bizlerde izolasyonun başladığı andan itibaren 65 yaş üstü 5 binden fazla üyemizi tek tek telefonla arayarak ulaşmaya çalıştık. Sayın Cumhurbaşkanımızın selamlarını iletip hal ve hatırlarını sorup sağlık durumları hakkında bilgi aldık. Virüs salgını konusunda bilgi aktardık. Kendi sağlıkları ve toplum sağlığımız açısından evlerinde kalmaları ve yardım alabilecekleri telefon numaraları konusunda bilgilendirdik. İhtiyaçlarını giderme anlamında yardımcı olmaya çalışarak valilikler ve kaymakamlıklar bünyesinde oluşturulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” çalışanlarına bilgileri aktardık.

Sonraki aşamada 65 yaş altı olan 33 binden fazla üyemize telefonla ulaşıp gönül bağımızı güçlü tutmaya çalıştık.

Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan üyelerimize de aynı şekilde bilgileri aktarıp sağlık durumları hakkında bilgi almaya çalıştık." dedi.

Alacağımız tedbirler en etkili koruma yöntemi olacaktır.

"Hiçbir virüs bizim tedbirlerimizden daha güçlü değildir. Alacağımız tedbirler en etkili korunma yöntemi olacaktır. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak Allah'ın izniyle bunun da üstesinden geleceğiz. Rabbim yar ve yardımcınız olsun."
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com