M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

LGS KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ20 Haziran 2020 Cumartesi günü Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınava (LGS) yönelik koordinasyon toplantısı düzenlendi.
İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya il milli eğitim müdür yardımcıları, ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri ve okul yöneticileri katıldı.
Sınavlardan sorumlu Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Balkaya’nın açış konuşmasının ardından kürsüye gelen İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, tüm dünya ile birlikte yaşanan salgın süreci sebebiyle olağanüstü şartlarda sınavın gerçekleştirileceğini belirterek sorunsuz bir sınav için alınan tedbirlere değindi.
Kontrollü fiziki mesafe kuralları gözetilerek yapılan toplantıda, İl Müdürü Mehmet Çalışkan il merkezi ve ilçelerde uygulanacak merkezi sınava yönelik dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda gerekli uyarılarda bulundu. İl Müdürü Çalışkan, sınavın sağlık ve huzur içerisinde tamamlanabilmesi temennisiyle konuşmasını tamamladı.
Daha sonra Şube Müdürü Mehmet Balkaya, bina sınav sorumlusu, bina sınav komisyonu ve salon görevlilerinin yapacakları işlemlere ilişkin bir sunum gerçekleştirerek ilimizde 50 sınav binası ve 365 sınav salonunda düzenlenecek merkezi sınavın uygulama detayları ve dikkat edilecek hususlarla ilgili eğitim yöneticileri ve bina sınav sorumlularını bilgilendirdi.
Toplantı, görüş alışverişlerinin ardından iyi dilek temennileriyle sona erdi.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com