M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

YANAN EV İÇİN YARDIMA KOŞMA ZAMANI
Ermenek ilçesi, Yukarı Çağlar Köyünde 10.06.2020 tarihinde sabah 08.50 sularında çıkan yangında Ş.A. ya ait ev yanarak kül kodu.
Sabah saatlerinde ev halkı kiraz toplama amacıyla araziye gitmelerinden sonra evden yükselen dumanları gören komşuların itfaiyeye haber vermesi ile birlikte Güneyyurt, Ermenek itfaiyeleri ve Ermenek Orman İşletmesine ait araçlarla müdahale edilmesine rağmen Ş.A. ya ait ev tamamen yandı. Evde kimsenin olmadığı ve ev sahibinin arazi yangını haber alması ile birlikte köye döndüğü öğrenildi. Yanan evde kimsenin olmayışı can kaybını önledi. Ancak yapılan soğutma çalışmalarından sonra iki evden hiçbir şeyin kurtarılamadığı öğrenildi.
Ev sahibinin ifade ettiğine göre evde herhangi bir ateş yakılmadığı sabah saatlerinde işe gittikleri yangını duyunca hemen köye döndükleri ifade edilmiştir. Yangının elektrik kontağından çıktığı sanılmaktadır. Yangın nedeninin tutulan raporlar sonrası ortaya çıkacağı ifade edilmiştir. Olay yerinde itfaiye ve jandarma raporlarını tamamlayarak Ermenek Savcılığına sundukları ve olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.
Yanan evde yaşayan ailenin ne barınacak bir yuvaları, ne de bir eşyalarının kalmayışı sonrası gurbetçi vatandaşlardan sitemize yardımın nereye yapılacağına dair mesajlar ve istekler gelmekte olup, konu ile ilgili köy muhtarlığının ve Ermenek Kaymakamlığının numaralarını aşağıda okuyucularımıza sunuyoruz. Taleplerinizi bu numaralara iletirseniz yangın zede vatandaşlarımıza destek sağlayabilirsiniz.

Yukarı Çağlar Köy Muhtarı
Hüseyin Çalışkan:0535 442 81 96

Ermenek Kaymakamlığı:
Telefon: 0 338 716 24 24
Fax: 0 338 716 10 05Resimler için Kemal Ertekin Beye teşekkür ederiz./ Medya Ermenek
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com