M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ


İlçemizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programı düzenlendi. İlk olarak İlçemiz Yassıkaya mevkiindeki Şehitler Anıtı ziyareti ile başlayan program, Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu camiinde 15 Temmuz Şehitleri ve tüm şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okunması ve duaların edilmesiyle devam etti. Ardından Afrin Şehidi Uzman Çavuş Şükrü Ünlü’nün önce kabri daha sonra ailesi ziyaret edilerek, dualar edildi. Programın gündüz bölümü Çavuş köyünde bulunan 15 Temmuz Hatıra Ormanı’na fidan dikimi ile sona erdi.

Akşamki anma programı ise saat 20:00’de Lütfi Elvan Kent Meydanında başladı. 15 Temmuz temalı fotoğraf sergisinin gezilmesiyle başlayan program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ardından Kuran-ı Kerim Tilaveti ile devam etti.

İlçemiz Kaymakamı Batuhan Taşgın ve Ermenek Belediye Başkanı Atila Zorlu’nun günün anlam ve önemini belirten konuşmalarının ardından şiir sunumları ve ardından 15 Temmuz 2016 tarihine ait videolar sinevizyon aracılığıyla vatandaşlarımıza izletildi. Saat 00:13 İlçemizdeki tüm camilerimizden okunan sela’nın ardından tekrar Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualar edilerek 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik günü ve tüm şehitlerimiz anısına Demokrasi Nöbeti uygulamasına geçildi.YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com