M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANISINA SANCAK KOŞUSU DÜZENLENDİKaraman’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında  “Demokrasi bilinci, elden ele taşınan bir bayrak yarışıdır” sloganıyla 15 Temmuz şehitleri sancak koşusu düzenlendi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından şehitlerin anısını nesilden nesile aktarmak için her yıl 81 ilde düzenli olarak yapılması planlanan “15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusu” Karaman’da 25 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Tren Garı önünden sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek başlayan koşu, sporcuların sancağı 2 buçuk kilometre sonunda Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık’a teslim etmesinin ardından sona erdi. Renkli görüntülere sahne olan koşuda vatandaşlarda sancağı taşıyan sporculara alkış ve bayraklarla eşlik ederek, o anları cep telefonlarına kaydettiler.
Bedensel engelli sporcularında yer aldığı etkinlikte her bir sporcu, 100 metre koşunun ardından sancağı arkadaşına teslim etti. Koşunun son bölümünde ise bedensel engelliler oturarak voleybol takımı sporcularından Ali Can Çetinkaya sancağı alkışlar eşliğinde Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık’a teslim etti.
Vali Işık, Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek’inde de yer aldığı törende sporculara madalya ve katılım belgesi takdim ederek teşekkür etti.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com