M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KAYMAKAMIMIZ KORAY ÇELİK'İN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI


Bundan tam dört yıl önce, aziz milletimiz büyük bir vatan savunmasında bulunarak FETÖ/PDY denilen bir grup hainin kalkışmasını büyük bir özveriyle defetti. Dünyada belki de kendi selasını duyarak ölüme koşan tek milletin bir ferdi olmaktan ne kadar gurur duysak azdır.
Bu alçak terör örgütü din kisvesi altında insanlarımızın manevi duygularını kendi çıkarları pahasına sömürdükten sonra asıl amaçlarını 15 Temmuz akşamı ağır bir biçimde ortaya koydu. Bu din tüccarları milli irademizi, demokrasimizi, bizleri hiçe sayarak Devletimizin idaresini gayrimeşru yollardan ve zorla elde etmek gibi tarifsiz bir gafletin içerisine düştü.
Ancak bu sırada bir şeyi unuttular. Bu vatan şehit kanıyla ıslanarak alınmış, dualar ile ayakta duran ve duracak olan, uğruna canımızdan vazgeçeceğimiz bir vatandır. İslamın son ordusu olan yüce Türk milleti erkek, kadın, çoluk çocuk demeden hainlere hiçbir zaman aman vermemiştir ve de vermeyecektir.Kendi milletine kurşun sıkanları ise her fırsatta tarih sahnesine gömmüştür.
Dün Malazgirt'de, Çanakkale'de, Sakarya'da, Antep'de gerçekleşen milli mücadele ruhu o gece bir kez daha dirilmiş ve vatan savunması necip milletimize farz olmuştur. "Söz konusu vatansa gerisi teferruattır." diyerek şehitliğe yürüyen bir milletin ferdi olmaktan ne kadar onur duysak az gelecektir.
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın öncülüğünde ve onun çağrısı üzerine milletimizin yazdığı destan nesiller boyu önemle hatırlanmalıdır. Bu destanın özeti de şudur ki tankla, topla bizi asla öldüremezler! Çünkü bu topraklar ezanı, vatanı, bayrağı için şehit olmayı şeref sayan bir milletin aziz topraklarıdır.
Ülkemiz 15 Temmuz'da şunu da göstermiştir ki artık darbelerin millet iradesini hiçe saydığı, dünyanın gerisinde kalmış bir Türkiye algısını hiç kimse kuramayacaktır. Demokrasimizin, dünyadaki saygın noktasından geriye dönüş bulunmamaktadır. Dünya tarihindeki ilk uygarlıklara ev sahipliği yapmış olan coğrafyamız, medeniyetin ve demokrasinin geliştiği ve dünyaya yayıldığı bir kültürü kapsamaktadır. Bu kültür Osmanlı Devleti zamanında olgunlaşmış, Cumhuriyet döneminde Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün ilke ve inkılapları ile kökleşmiştir. Bugün ise Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın 2023 vizyonu sayesinde dünya sahnesi Türk demokrasisinin gelişimini büyük bir dikkatle takip etmektedir. Necip milletimizin ise buna desteği tamdır. 15 Temmuz, demokrasi ve milli irademizden vazgeçmeyeceğimizin dünyaya açık bir ilanıdır, bir demokrasi zaferidir.
Üzerinde önemle durulması gereken bir diğer konu ise gazi ve şehitlerimizdir. Hain darbe girişiminde çoğunluğu sivil olmak üzere 251 vatan evladı şehit düşmüş, 2.193 vatandaşımız ise gazilik makamına erişmiştir. Vücutlarını tankların namluları ucuna siper ederek vatan uğruna canından geçen aziz şehitlerimiz başta olmak üzere anma günü münasebetiyle gelmiş geçmiş tüm şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet, kederli ailelerine sabırlar diliyorum. Kahraman gazilerimize şifalar dileyerek minnetle anıyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin, bu yüce milleti korusun. Arif Nihat Asya'nın Bayrağımıza ithafla söylediği gibi bir muhabbeti tüm kalplere nasip etsin;
"Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım. Sana benim gözümle bakmayanın mezarını kazacağım...
Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı; Barışın güvercini, savaşın kartalı. Yüksek yerlerde açan çiçeğim. Senin altında doğdum.
Senin altında öleceğim..."
Koray ÇELİK
BAŞYAYLA KAYMAKAMI
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com