M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KONYA’DAN DÜNYAYA SANAL TİCARET ATAĞI


Listofcompany.com projesi ile Konyalı firmalara uluslararası pazarların kapısını aralayan Konya Ticaret Odası oluşturduğu uluslararası ikili görüşme ortamını sanala taşıyor.
7 farklı dilde yayınlanarak tüm dünyadan firmaların eriştiği listofcompany.com internet sitesi ile Konya’dan 8.000 firmanın yurt dışı pazarlarda müşteri ağını genişletmelerine destek olan Konya Ticaret Odası karşılıklı işbirliklerini artırmak amacıyla sanal ikili iş görüşmeleri programlarını başlatıyor. 14 Temmuz’da “Online Kolombiya B2B” ile başlayacak ikili iş görüşmeleri yıl içinde düzenlenecek organizasyonlar ile devam edecek. Listofcompany.com çatısı altında yer alan firmaların dış ticaret yelpazesini genişletmek amacıyla yol haritası oluşturduklarını ifade eden Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konyalı ihracatçıların dijitalin tüm imkânlarını kullanmalarında öncülük etme görevlerini sürdüreceklerini söyledi.
KTO Başkanı Öztürk, “Tüm dünyada; işletmelerin ve endüstrilerin dijital dönüşüm kavramı ile iş yapma modellerinin büyük ölçüde değişime uğradığı bir süreci yaşıyoruz. Küresel salgın sebebiyle ticari faaliyetlerini dijitalin imkânlarıyla çeşitlendiren firmalar bu süreçte yarışta öne geçmeye başladılar. Oda olarak Konya firmalarımızın yurt dışı bağlantıları kurmalarında çok çeşitli faaliyet ve proje gerçekleştirmekteyiz. Günümüzde zamandan ve paradan tasarruf sağlamak firmalarımızın verimliliği için olmazsa olmazlar arasındandır. Bu sebeple ihracatçılarımızın en az masrafla ve en az zaman kaybıyla daha çok iş bağlantısı kurmalarına yol göstermekteyiz. Bunun için dijitalleşmenin firmalarımız için gerekliliğini sürekli dile getirmekteyiz. Sadece bir bilgisayar veya cep telefonu ve internet bağlantısı ile günün her saatinde yurt dışında bir firma ile görüşmek ve ticaret yapmak günümüzde çok kolay bir hal almıştır. www.listofcompany.com internet sitemiz ile dünyanın dört bir köşesindeki firmalar günün 24 saati şehrimizdeki tüm sektörlerde firmalarımızla irtibat kurabilmektedir. Konya’dan 8.000 firmanın kayıtlı olduğu listofcompany.com portalında 50’den fazla sektörde Konyalı girişimcilerin ürettiği 10.000’den fazla ürünün bilgisi yer almaktadır. Tüm dünyadan firmaların erişimine açık olan sitemiz firmalarımızın 180 ülkede firmalarla işbirliği kurmalarına destek olmaktadır. Şu ana kadar yurt dışından çok fazla ilgi gören sitemizi daha da işlevsel hale getirmek için tanıtım ve pazarlama faaliyetlerimizi yine dünyanın dört bir köşesinde dijital imkânlarla sağlıyoruz. Bu çalışmalarımızla her geçen gün yurt dışından firmaların erişiminin arttığı internet sitemize gelen işbirliği tekliflerini daha sistematik olarak değerlendirmek amacıyla sanal ticaret heyetleri organize etmeye karar verdik. İkili işbirliği görüşmeleri organizasyonlarımızı sanala taşıyarak listofcompany.com’da yer alan firmalarımızın dijitalleşmenin sunduğu avantajlardan daha çok fayda sağlayacaklarını düşünüyoruz” dedi.
Öztürk, “Cumhurbaşkanlığımız ve Ticaret Bakanlığımız Covid-19 salgınının ülkemiz ihracatına olumsuz etkilerini en aza indirerek, 2020 yılının ikinci yarısında yeniden yüksek ihracat rakamlarına ulaşmak amacıyla sanal ticaret heyetleri organizasyonlarına büyük önem vermektedir. Oda olarak da Konya’nın potansiyel ihracat artış hızını 2020’de de sürdürmek için yol haritamızı oluşturduk. Listofcompany.com çatısı altında yer alan firmaların dış ticaret yelpazesini genişletmek amacıyla farklı ülkelerden ticaret heyetleri ile farklı sektörlerde online ikili iş görüşmeleri programlarına devam edeceğiz” dedi. 14 - 16 Temmuz 2020 tarihlerinde otomotiv yedek parça sektöründen Kolombiyalı 11 kişilik iş adamını Konyalı firmalar ile buluşturacaklarını belirten Başkan Öztürk, düzenleyecekleri “Online Kolombiya B2B” programı ile sanal ikili iş görüşmeleri atağını başlattıklarını söyledi.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com