M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KÜÇÜK İŞLETMELERE HAYVAN BAŞINA YEM DESTEĞİKovid-19 salgını nedeniyle küçük kapasiteli hayvancılık işletmelerine, 2020 yılı için bir sefere mahsus olmak üzere yem desteği verilecek.
Tarım ve Orman İl Müdürü Yusuf ŞAHİNBAŞ, yeni tip koronavirüs (Kovid-19)  salgını nedeniyle yem tedarikinde zorluk yaşayan küçük kapasiteli hayvancılık işletmelerine bir defaya mahsus yem desteği verileceğini duyurdu.
 Desteğe ilişkin karar Resmi Gazete de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Destek, sığır başına 65 TL, küçükbaş hayvanlar için 6,50 TL olarak uygulanacak. Buna göre, Tarım ve Orman Bakanlığınca, Kovid-19 salgını nedeniyle yem tedarikinde zorluk yaşayan küçük kapasiteli hayvancılık işletmelerine, yem maliyetlerindeki artıştan olumsuz etkilenmelerini önleyerek üretimde sürdürülebilirliğin ve üretici fiyatlarındaki istikrarın korunması amacıyla bir defaya mahsus yem desteği sağlanacaktır. Cumhurbaşkanlığı Kararına göre, sığır başına 65 TL, küçükbaş hayvan başına 6,50 TL olarak verilecek olan yem desteği sadece küçük işletmeleri kapsamaktadır.
Yem desteği Tarım ve Orman Bakanlığımız kayıt sistemlerine kayıtlı işletmelerden; Manda dahil 20 başa kadar (20 dahil) anaç sığırı ve/veya besilik erkek sığırı olan yetiştiricilere hayvan başına 65 TL, 50 başa kadar (50 dahil) anaç küçükbaş hayvanı olan yetiştiricilere hayvan başına 6,50 TL olarak belirlenmiştir. Yetiştiricilerimize hayırlı uğurlu olmasını dileriz.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com