M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

YANGINDA EVİ YANAN VATANDAŞA YARDIM ELİ UZANDIErmenek ilçesi, Yukarı Çağlar Köyünde 10.06.2020 tarihinde sabah 08.50 sularında Ş.A. ya ait ev çıkan yangına Güneyyurt, Ermenek itfaiyeleri ve Ermenek Orman İşletmesine ait araçlarla müdahale edilmişti. Ancak ev tamamen yanmış, yapılan soğutma çalışmalarından sonra iki evden hiçbir şeyin kurtarılamadığı, yangının elektrik kontağından çıktığı tespit edilmişti.
Tek sevindirici yanının Ş.A. ya ait ev yanan evde can kaybının olmayışı yüreklere su serpmişti.

Ak Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Mevlüt Sarıtaş; “Bugün İlçe Kaymakamımız Batuhan Taşgın bey, ben Mevlüt Sarıtaş ve Ak Parti İlçe Teşkilatı yönetimimden İbrahim Çayır bey olmak üzere öğleden sonra 16:30 gibi Yukarı Çağlar köyüne giderek Ş.A.yı ziyarette bulunduk. Hem geçmiş olsun dileklerimizi sunduk, hem de bir paylaşımla bu çağrımıza cevap veren dostların emanetlerini buluşturduk.

Yangın olayından sonra evi tamamen yanan vatandaşımız Ş.A. nın tekrar yuvasının düzene konması için yaptığım duyurular ve sosyal medya paylaşımımdan sonra nakti yardımlar toplandı. Toplanan bu nakti yardımların bir miktarını teslim ettik. Bir miktarını da ay sonuna teslim edeceğiz. 

Diğer yandan bir esnaf kardeşimiz Ş.A. ya ait yanan evin tüm elektrik malzemelerini karşılayacak. Bir diğer elektrikçi esnafımız da elektrik işçiliğini karşılayacak. Ayrıca bir esnaf arkadaşımız da evin güneş enerjisini takacak.

En büyük sevincimiz bir can kaybının olmayışıdır. 

Maddi olan tüm ev malzemeleri kadirşinas yardımsever vatandaşlarımız ve devletimiz kontrolünde giderileceğinden eminiz. Evi yanan Ş.A.ya ve tüm ailesine geçmiş olsun.” dedi.

Haber: Medya Ermenek


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com