M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

CHP KARAMAN MİLLETVEKİLİ AV. İSMAİL ATAKAN ÜNVER'İN "30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI" MESAJI

 

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


Mesajına; “Tüm emperyalistler bir araya gelerek tarihin tozlu sayfalarına gömmek hedefiyle üzerine çullandığında, dünyaya baş kaldırıp ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tarihi yeniden yazan şanlı Türk Milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun!” diye başlayan Ünver sözlerini şu şekilde sürdürdü:


“30 Ağustos 1922, uzun süren savaşlar sonucunda toprakları işgal edilmiş bir milletin, yüreği cesaret ve gönlü istiklal tutkusuyla dolu bir lider önderliğinde yokluk ve imkânsızlık içerisinde inanç ve kararlılıkla verdiği kurtuluş mücadelesini zaferle sonuçlandırdığı tarihtir.


Ulusumuzun bağımsızlığını elinden alarak esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı boyunduruk altında yaşamayı reddedip bağımsızlık uğruna canını hiçe sayanların kazandığı büyük zaferin yıl dönümü olan bugün, Atatürk ilke ve devrimleri ışığında kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin geçmişten geleceğe uzanan bağımsızlık timsali olarak milletin her bireyi tarafından her ne şartta olursa olsun, coşkuyla kutlanması gereken bir gündür.


Bizler, tarihin hiçbir döneminde esaret ve işgal altında yaşamamış bir ulusun bireyleri olarak, 26 Ağustos'ta başlayıp 30 Ağustos'ta Dumlupınar'da Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin kazanılmasıyla zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz'un ve 30 Ağustos zaferinin 98’inci yılında; bu zaferin coşkusunu yaşayacak ve Kuvayı Milliye ruhumuzla dimdik ayakta duracağız.


Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da dediği gibi; “30 Ağustos, Lozan'a başı dik gitmenin en önemli adımıdır, düşmanın Anadolu topraklarından kovulmasıdır, ağır bedellerin ödenmesidir. Bu tarih için, bırakın pandemiyi, bugün milyonlarca insan hayatını vermeye hazırdır.”


Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı bir kez daha kutlarken, başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan ve millet için canını veren tüm şehitlerimiz ile hakkın rahmetine erişen ve yaşayan tüm gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com