M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KMÜ UZAKTAN EĞİTİM ALTYAPISINI GÜÇLENDİRDİ

 

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ), yeni eğitim-öğretim dönemi öncesinde uzaktan eğitim altyapısını güçlendirdi.

KMÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından geliştirilen dijital yeni uzaktan eğitim altyapısı, canlı ders uygulamalarına imkan verirken misafir katılımcı ve anında yoklama uygulamalarına da olanak veriyor.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül'ün talimatlarıyla hayata geçirilen yeni uzaktan eğitim altyapısı, Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda düzenlenen bir toplantıyla tanıtıldı.

Sosyal mesafe kurallarına uyularak düzenlenen bilgilendirme toplantısına Rektör Prof. Dr. Mehmet Akgül’ün yanı sıra ilgili birimlerden akademik ve idari personel katıldı.

Bilgilendirme toplantısının ilk bölümünde KMÜ Bilgi İşlem Daire Başkanı Mahmut Özcan sistemin işleyişi ile ilgili bir sunum yaptı. Özcan önceki dönemde asenkron videolarla gerçekleştirilen uzaktan eğitimin yeni sistemde senkron (eş zamanlı) ve asenkron (farklı zamanlı) videolarla gerçekleştirilebileceğini belirtti. Derslere misafir kullanıcıların da katılabileceğine dikkat çeken Özcan, "Önceki sistemde olduğu gibi öğretim elemanları yine derslerle ilgili her türlü dijital dokümanı sisteme yükleyebilecek ve kaynak paylaşabilecek. Bununla birlikte öğretim elemanları canlı ders sırasında derse katılan öğrenciler ile ilgili yoklama alabilecek." dedi.

Programın ikinci bölümünde ise Bilgi İşlem Daire Başkanlığı personelleri tarafından canlı ders, ödev oluşturma, ödev yükleme, yüklenen ödevlere puan verme gibi çeşitli konularda örnek uygulamalara yer verildi.

KMÜ'nün yeni uzaktan eğitim altyapısı hakkında öneri ve değerlendirmelerde bulunan Rektör Akgül, pandeminin seyrine göre üniversitelerde uzaktan eğitime devam edilmesi halinde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi olarak gerekli altyapı çalışmalarının tamamlandığını belirtti ve sürece katkı veren tüm üniversite personeline teşekkür etti.

Katılımcıların sistemle ilgili fikir alışverişinde bulunmasının ardından program sona erdi.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com