M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

ŞEHİTLİK BU HALE NASIL DÜŞTÜ?

 

Yukarı Çağlar, Ellez Tepesi, Namazgah mevkiinde yapılan Taşeli Şehitler Anıtı, 26.04.2011 Tarihinde gerçekleştirilen açılış törenine Karaman Valisi Sayın Süleyman KAHRAMAN, Karaman Milletvekilleri Sayın Lütfi ELVAN, Sayın Mevlüt AKGÜN ve Sayın Hasan ÇALIŞ, Ermenek ve Başyayla İlçe Kaymakamları, Ermenek,  Güneyyurt, Başyayla, Sarıveliler ve Göktepe Belediye Başkanları, çeşitli kurumlardan daire amirleri ve personelleri, Karaman ve Ermenek bölgesinde faaliyet gösteren gazete ve televizyonlar, şehit aileleri ve çok sayıda vatandaşımız katılmıştı. Aradan 9 yıl geçti. Lakin bu zaman içinde her ne kadar dikilen ağaçlar büyümeye devam emiş olsa da, Şehitlik amacı dışında olumsuz örnek ve durumlarla karşılaşmış, karşılaşmaya devam etmektedir. Bunun en son örneğini Şehitliği gezen bir ordu mensubumuz gezmiş ve olumsuz durumu sosyal medyada okuyuculara duyurmuştur.

“Öncelikle Selamünaleyküm,

Beni tanıyanlar vardır, tanımayanlar vardır. Ben 11 yıldır şanlı Türk Ordusunun, şanlı Bayrağımızı daima göklerde tutmak için çalışan bir uzman çavuşum.

Bu resimde gördüğünüz yer Yukarı Çağlar Köyüne giderken göletin orda ki ŞEHİTLİK hatıra ormanı ne yazık ki yazıları sökülmüş, mermeri kırılmış, içkicilerin mekânı olmuş.
Şanlı Türk milletinin bayrağı uğruna ŞEHİT olmuş silah arkadaşlarımın isminin yazılı olduğu pano silinmiş, bu mudur yani şehide saygımız?
Bazıları diyebilir “sen niye ilgilenmedin” diye ben yılda sadece 1 ay izne geliyorum. 2 defa Güneyyurt Jandarmaya bilği verdim ama aynı değişen bir şey yok.
Lütfen ilgili makamlar ŞEHİTLİĞİMİZİN düzenlemesi için ilgilenirlerse çok güzel olacak.
Allaha emanet olun...


ÇOK ÖNEMLİ BİR İSTEK DAHA

ŞEHİTLİK AÇILDIĞI GÜN

ŞİMDİKİ DURUMU

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com