M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

YURTDIŞI COVID-19 POLİKLİNİĞİ

 

Yurtdışından gelen gurbetçi vatandaşlarımız için Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Covıd-19 (CPR) testi yapılmaktadır.

Yaz tatillerini anavatanda geçirmek üzere Avrupa’nın çeşitli yerlerinde Ülkemize gelen ve izin bitiminde dönüş yoluna çıkacak olan gurbetçi vatandaşlarımız için hastanemizin ücretli veznesinde kayıtlarını yaptırdıktan sonra haftanın her günü saat 09:00 ile 17:00 arası Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Covıd-19 ( PCR ) testi merkezi kurulmuştur. Yaklaşık olarak iki aydır hizmetine devam eden merkez, haftanın yedi günü vatandaşlarımızın daha az riske maruz kalmamaları ve rahatlıkla işlerini halledebilmeleri sebebiyle Covıd-19 biriminden farklı bir bölümde hizmete açılmıştır.

Konuyla ilgili açıklama yapan Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Yılmaz; Gurbetçi vatandaşlarımızın geldikleri ülkelerin bazıları son 48 saat içerisinde sonucu alınmış PCR testi istemektedir. Bu sebeple vatandaşlarımızın Gümrük kapılarında mağduriyet yaşamamaları için Sağlık Bakanlığımızın da talimatlarıyla İlimizde Gurbetçi Covıd-19 birimi kurmuş bulunmaktayız. İşlerinin daha hızlı ve en az riskle halledilebilmesi için bu birimden sadece Yurtdışına çıkış yapacak olan vatandaşlarımız faydalanmaktadır. Yurt dışına çıkışlarını bilet, pasaport vs ile kurumumuza bildiren vatandaşlarımızın Covıd-19 testi özverili bir şekilde yapılarak test sonuçları en kısa sürede ellerine teslim edilmektedir. Dedi.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com