M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

İL MÜDÜRÜ MEHMET ÇALIŞKAN, “ÖĞRETMENLERİMİZ ÖĞRENCİLERİMİZİ ÇOK ÖZLEDİ”

 


İl Müdürü Çalışkan, “Eğitim yolculuğumuz sizlerin özverisiyle sağlıklı bir şekilde devam edecek”

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, okulöncesi ve sınıf öğretmenleriyle telekonferans yöntemiyle bir araya gelerek 21 Eylül 2020 Pazartesi günü okulöncesi ve birinci sınıf öğrencilerine kapılarını açarak yüz yüze eğitime geçecek olan okullarda yapılan çalışmaları değerlendirdi.

Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, 21 Eylül tarihinde okullarda başlayacak olan aşamalı ve seyreltilmiş yüz yüze eğitim öncesinde okulöncesi ve birinci sınıf öğretmenleriyle görüş alış verişinde bulunmak üzere bir araya geldiklerini söyledi.

“Öğrencilerimize üç altın kuralı; maske, mesafe ve temizlik kurallarını hatırlatın”

Salgın sürecinin devam ettiğine dikkat çeken İl Müdürü Mehmet Çalışkan günün şartlarına göre eğitimin farklı bir eksene kaydığını belirterek süreç içerisinde öğretmenlerin öğrencilerini özlediğini vurguladı. Mehmet Çalışkan,  “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları doğrultusunda 21 Eylül 2020 tarihinde aşamalı ve seyreltilmiş eğitim modeliyle okullarımızın kapılarını okulöncesi ve 1. sınıflar için açıyoruz. Öğretmenlerimiz öğrencilerimizi çok özledi. Pazartesi günü öğrencilerimiz okullarımıza gelecek. Bizim yapmamız gereken öğrencilerimize üç altın kuralı yani maske, mesafe ve temizlik kurallarını hatırlatmaktır” dedi.

“Eğitim yolculuğumuz sizlerin özverisiyle sağlıklı bir şekilde devam edecek”

Eğitimciler olarak öğrencilerimizi yeni modele göre hazırlayacağız diyerek konuşmasını sürdüren İl Müdürü Mehmet Çalışkan, “Yeni normalleşme döneminde okullarımızda tüm tedbirleri aldık. Sizlerden istirhamım bu süreçte velilerimizle sürekli iletişim halinde olunuz. Minik öğrencilerimize maske, mesafe ve temizlik kurallarını öğretirken veliyle iş birliği içerisinde hareket edin. Bu konuda elinizden gelen gayreti göstermenizi istiyorum. Özellikle şunu belirtmek istiyorum ki pandemi sürecinden itibaren eğitim camiamız tüm kurumlara her türlü desteği verdi, vermeye de devam ediyor. Eğitim yolculuğumuz sizlerin özverisiyle sağlıklı bir şekilde devam edecek çünkü biz sizlere güveniyoruz” diye konuştu.

Toplantı, karşılıklı görüşlerin ifade edilmesinin ardından iyi dilek temennileriyle son buldu.YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com