M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

KARAMAN’DAN ÇİN’E PEYNİR ALTI SUYU TOZU İHRACATLARI BAŞLADI

 

Türkiye ve Çin arasında 8 yıldır süren çalışmalar neticesinde süt ve süt ürünlerinde ihracat çalışmalarının başlanması onayı verilmiştir.

Onayın ardından Türkiye’den 54 işletmenin bu ülkeye süt ürünleri ihraç edebileceğini duyuruldu. Karaman’da faaliyet gösteren Slava Süt ve Süt Ürünleri Gıda Sanayi Ticaret Limited Şirketi, AK Gıda San. Tic. A.Ş. ve Milkman Süt ve Süt Ürünleri Gıda San. Tic. A.Ş. ihracat onayı verilmiş olup, İlimizden Çin’e AK GIDA San. Tic. A.Ş. 200 ton Peynir Altı Suyu tozu ilk ihracatını gerçekleştirecektir. İlimiz adına farkındalık yaratmak amacıyla Karaman İl Tarım ve Orman Müdürümüz Yusuf ŞAHİNBAŞ, Karaman İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği başkanı Ali DORLA, Karaman İli Kırmızı Et Üreticileri Birliği başkanı Ali GÜLCAN, Hayvan Sağlığı Yetiştiricileri ve Su Ürünleri Şube Müdürümüz Ümit ÇAĞLIYAN ve görevli resmi Veteriner hekimlerimiz ile Çin’e ihracat denetimine katılım sağladılar.

İlimizdeki fabrikalarda yüksek kaliteli ve son derece sağlığa uygunluk ile üretilen süt ürünleri Çin ihracatında yerini almayı başarmıştır. AK GIDA tarafından Çin ile gerçekleştirilmiş olan 200 tonluk ürün ihracatı anlaşmasının ilk partisi olan 50 tonluk ürün içeren sevkiyat 14.09.2020 tarihinde gerçekleşmiştir. İlimizden Çin’in yanı sıra Güney Kore, Irak, Dubai, Suudi Arabistan, Afganistan gibi birçok süt ve süt ürünlerinde önemli pazarı olan ülkeler ile ihracat çalışmalarını gün geçtikçe arttırmaktadır. Süt ve süt ürünleri sektörüne katkıda bulunmak ve bu alandaki yerli üretimin payını artırarak yurtdışı pazarında da aktif faaliyet gösteren protein toz ürünlerinin yanı sıra üretilen çeşitli peynir, labne gibi ürünlerini de birçok yurtdışı alıcısı ile birleştirmektedir.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com