M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

REKTÖR AKGÜL’DEN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

 


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Tarih boyu bağımsızlığını ve istikbalini tehdit eden her saldırıya büyük bir cesaret ve kararlılıkla karşı koyan aziz milletimiz; vatanını, bayrağını ve özgürlüğünü her şartta koruyarak gelecek nesillere emanet etmeyi başarmıştır.

Var olma mücadelesini her şeyin üstünde tutarak bu onurlu mücadeleyi şehitlik makamı ve gazilik rütbesiyle taçlandıran milletimiz, 1071'de Anadolu'nun kapılarını açıp bu toprakları vatan haline getirirken olduğu gibi, Çanakkale'de ve İstiklal Harbinde ölüm kalım mücadelesi verirken de, 15 Temmuz'da devletinin bekası için destan yazarken de aynı ruh ve inançla hareket etmiştir.

Bu vatan ve onun taşıdığı tüm değerler şehit ve gazilerimizin bizlere en büyük emaneti ve binlerce yıllık geleneğimizden süzülüp gelen, nesilden nesile aktardığımız en yüce kutsalımızdır. Bugün aynı inanç ve kararlılıkla vatanımıza sahip çıkmak, ay yıldızlı bayrağımızı bu topraklar üzerinde ilelebet özgürce dalgalandırmak şehit ve gazilerimize karşı en asli görevimizdir. 

 

19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle bir kez daha gözünü kırpmadan canını ortaya koyan aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize Allah’tan rahmet diliyor, halen hayatta olan gazilerimize de minnet ve şükranlarımı sunuyorum.”


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com