M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

AK PARTİ KARAMAN İL (7). OLAGAN KONGRESİ YAPILDI

 


Âlemlerin Rabbi olan Allah’a hamt ve O’nun Resulü olan sevgili peygamberimize salat ve selam olsun.

Sayın Bakanım,

Sayın koordinatörüm,

Sayın divan,

Sayın Milletvekillerim,

Sayın İl meclis başkanım,

Sayın Belediye başkanlarım,

Sayın İl meclis üyelerim,

Sayın belediye meclis üyelerim,

Sayın ilçe Başkanlarım,

Sayın AK Parti Yöneticilerim,

Değerli delegelerim,

Değerli Oda başkanlarım,

Karaman 7.  Olağan il kongremize hepiniz hoş geldiniz Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Rabbim 7. Olağan kongremizi hayırlara vesile kilsin inşallah.

Değerli dava arkadaşlarım,

AK Partimiz, 19 yıl önce Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde "Erdemliler Hareketi" olarak başlayarak ve 14 Ağustos 2001'de "AK Parti" adıyla Türk siyaset sahnesinde yerini aldı.

"Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak" sloganıyla çıkılan siyaset yolunda,  3 Kasım 2002'de iktidara gelerek, bütün engellemelere rağmen reformlar ve seçim başarılarıyla dolu 19 yılı geride bıraktık.

Ülkemiz, 18 yıl önce 3 Kasım 2002 de çok kritik bir seçim yaparak, demokrasiden ekonomiye, her alanda tarihi önemde bir değişim sürecine girdi. 3 Kasım 2002’de ortaya çıkan sonuç sadece AK Parti’nin bir başarısı zaferi değil aynı zamanda aziz milletimizin siyasete, yönetime el koyması, kötü gidişe dur demesidir. 3 Kasım, AK Parti iktidarı için değil, Türk demokrasisi için bir milattır, tarihi bir başlangıçtır.

3 Kasım 2002’den bu yana kesintisiz iktidarda olan AK Parti, geçen yıllar içinde milletimize hizmet etmenin mutluluğunu yaşadı. AK Partimiz sağlıkta, eğitimde, adalette, ulaşımda, kardeşlikte, demokraside ve daha birçok alanda atılan büyük adımlarla adeta ülkemizde bir sessiz devrim gerçekleştirdi. Bunun yanında bulunduğu coğrafyaya ve dünya siyasetine yön verdi.

Geride bıraktığımız 18 yıllık iktidar sürecinde milletimize hiç mahcup olmadık. Hep alnımız dik olarak yolumuza devam ettik. Bu süreçte milletimiz de bizi asla yalnız bırakmadı, hep bizimle beraber yürüdü. AK Parti bizzat bu milletin ta kendisidir. AK Parti bu ülkede her bir vatandaşımızın içinde kendi hayallerini ve hedeflerini bulduğu, kendine yer bulabildiği, kendini evinde hissettiği dev bir çatıdır.

AK Parti hizmet aşkıdır. Birliktir, dirliktir,  inançtır,  güvendir, umuttur. Bu aşk, bu güven, bu umut bugün sadece Karaman’ı, Anadolu’yu, Trakya’yı, değil, Suriye’yi, Orta Doğu’yu, Balkanları, Afrika’yı, Asya’yı, Trablusgarp’ı ve Karabaği kuşatmıştır.

Tıpkı bir fidanın toprakla buluşması gibi 19 yıl önce kurulan AK Parti, asırlık bir çınar gibi kök saldı budak saldı tüm Türkiye’yle ve dünyayla adeta bütünleşti.

19 yılın içerisinde kritik yıllar, kritik günler - saatler, kritik zamanlar oldu.
Bu kritik eşiklerin her biri vakarla, sağduyuyla, tecrübe ve birikimle, sağlam prensiplerle ve milletimizin desteği ile aşıldı.

AK Parti'yi siyasetin karanlık dehlizlerinde bırakmayı hedef alan tüm senaryolar zaman içinde birer birer çöktü.

AK Parti bu zaman diliminde yaşanan her bir olaydan güçlenerek çıkmakla kalmadı, milletimizle olan bağını daha da güçlendirip sıkılaştırdı. Geçen 18 yılda demokrasi, özgüven ve kalkınmada atılan dev adımlar, çekilen her zorluğun, yaşanan her sıkıntının, darboğaz gibi görülen her geçidin, sabırla ve azimle aşılmasının bir semeresi olarak ülkemizin kazanımlarına eklendi.

Bütün bunlar olurken AK Parti'nin dayandığı en büyük güç ise sarsılmaz birliği, milletine duyduğu itimat ve kurulduğu ilk günden itibaren kurucu değerlerine olan sadakatidir.

AK Parti'nin Türkiye'yi getirdiği gelişmişlik çizgisi, bir siyasi partinin sandıktan çıkan iradenin ortaya koyduğu başarı hikâyesinin bir milleti ve ülkeyi nasıl dönüştürebileceğinin ispatı olmuştur.

Bugün üzerinde ısrarla konuşulan siyasi istikrar ve ekonomik istikrarın kaynağı, özgüvenle atılan tüm adımların kaynağı hep tek başına iktidar olmuştur.

Türkiye, dünyadaki siyasi ve ekonomik güç dengelerinin yeniden şekillendiği şu kritik süreçte, tarihî bir mücadelenin içindedir. Milletimizin birliği ve beraberliği ile devletimizin büyüklüğünden aldığımız güçle, bu mücadeleyi başarıya ulaştırmakta kararlıyız. Biz kendimiz ve tüm insanlık için adil, ahlaklı, iyi, güzel, hayırlı olanı istiyoruz.

AK Parti Allah'ın rızasını, milletin desteğini, ümmetin duasını, insanlığın sevgisini hedefleyerek kuruldu ve bugüne kadar da aynı anlayışla hareket etti.

AK Parti'nin, kuruluşundan bugüne yaptıklarıyla ve duruşuyla Türk milletinin hayallerini gerçekleştiren, koskoca bir ümmetin umutlarını canlandıran, insanlığın önünde yeni kapılar açan bir parti kimliğine sahip olmuştur.

 

Ülkemizde savunma sanayisinde 18 yılda uygulanan özgün ve milli üretim modeliyle birçok başarılı projelere imza atıldı. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi ‘kötü komşu, bizi ev sahibi yaptı”.150 yıldır ürettirilmeyen milli piyade tüfeğimiz bu dönemde üretildi. Yakın tarihte silahlı İHA teknolojisini yurt dışından tedarik edemezken bugün hem kendine yeten hem de silahlı insansız hava aracı ihraç eden bir konuma ulaştık. Zırhlı kara araçları, yerli helikopter ve ilk milli korvetimiz MİLGEM bu dönemde geliştirilip envanterimize girdi. Yine radar teknolojileri, akıllı mühimmat, elektronik sistemler, akıllı yazılım sistemleri, haberleşme teknolojilerinden birçok sistem ve bileşenlerini tasarlayıp üreterek hem ordumuzun ihtiyaçları karşılıyor hem de ihraç ediyor hale geldik.  Kovid-19 salgını tüm dünyayı etkisi altına alırken bu salgında en çok ihtiyaç duyulan solunum cihazını sayılı günler içinde üretmekle kalmayıp ihtiyaç sahibi ülkelerde gönderdik. Bu durum ülkemizin teknolojik kapasitesinin nasıl bir boyuta ulaştığının somut göstergelerinden sadece bir tanesidir.

AK Parti Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 18 yıllık iktidarında, Türkiye'nin Libya’da, Orta Doğu’da, Balkanlar’da, Mavi Vatan AK Denizde, Suriye’de, Karabağ’da, Irak’ta ve Afrika’da attığı adımların, ortaya koyduğu irade, giriştiği mücadele gelecek yarım asrı, hatta bir asrı biçimlendirecek öneme sahiptir.

Bu minvalde bugün Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdogan’in ortaya koyduğu ve onun liderliğinde AK Parti Türkiye'nin son 18 yılının mimari olmanın yanında, 2023 hedefleri, 2053 ve 2071 vizyonları ile de ülkemizin istikrarı ve istikbaline emin adımlarla yürüyeceğiz.

 

Değerli dava arkadaşlarım,

Tüm insanlığı etkileyen COVID-19 salgını ve karantina sürecinin ardından normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte Cumhurbaşkanımız, Genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu gönül seferberliği programı kapsamında Karaman AK Parti il teşkilatları olarak Karaman il merkezi ve ilçelerimizde bulunan kamu kurum ve kuruluşlarına ziyaretlerde bulunup Sayın Cumhurbaşkanımızın selamlarını ilettik. Seferberlik kapsamında esnaf ve hemşerilerimizi ziyaret ederek sorunlarını dinleyerek çözüm yolları aradık.

Yine Sayın Cumhurbaşkanımızın 2023 hedefleri doğrultusunda AK Partimize her yıl bir milyon yeni üye kazandırma çalışmaları kapsamında, ilimizin toplam seçmen sayısının % 25’ni AK Partimizin üyesi yaparak hamdolsun bu yılki ilimize düşen hedeflere ulaşmış bulunmaktayız. Yeni üye çalışmaları kapsamında gecesini gündüzüne katarak köy köy, mahalle mahalle, kapı kapı dolaşarak partimize yeni üye kazandırma noktasında çalışmalarda bulunan teşkilat mensubu arkadaşlarıma, mahalle ve köy başkanlarıma ve emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

“Her üye 1 fidan 1 milyon yeni üye”  derken fidan dikmenin ötesinde, çocuklarımıza her bakımdan daha güçlü bir Türkiye bırakmanın kararlılığını da ifade ediyoruz. AK Parti ailesi olarak geleceğin emaneti olan doğaya değer katma gayreti içerisinde olduk. İktidara geldiğimiz günden bu yana 4,7 milyar fidanı toprakla buluşturduk.

Bugün dikilen fidanlar her yıl büyüyüp serpilirken çocuklarımız da onlarla birlikte ülkemizin geleceğini kucaklamaya talip bir donanımla kendilerini geliştirecekler. Toprak ne ekersen onu verir. Toprağa ne kadar emek verirsen o kadar karşılık alırsın. İnsan da öyledir. Bunun için biz 'insanı yaşat ki devlet yaşasın' diyoruz. 'Kıyametin kopacağını bilseniz dahi elinizdeki fidanı dikiniz.' diyen bir medeniyet birikimine ve inancına sahibiz. Evliya Çelebi bugünkü manzaranın tersine yemyeşil bir Anadolu tasviri yapıyor. Demek ki kaybımız çok. Yurt edindiği toprağa 'ANA' diyen bir millet olarak her bakımdan kayıplarımızı telafi edeceğiz. Hem toprağımızı fidanlarla buluşturacağız hem yeni nesillerin gönüllerini tarihimizle, kültürümüzle, medeniyetimizle şenlendireceğiz. AK Parti büyüdükçe Türkiye de daha yeşil, daha temiz bir çevreye kavuşacaktır inşallah

İşte bizde bu anlayışla hareket ediyor, geçmişten aldığımız ilhamla geleceği şekillendirmenin mücadelesini veriyoruz.

 

Amacımız Karaman’la bir olmak, hemhal olabilmektir. Milletimizin verdiği emaneti en vakur, en asil şekilde temsil edebilmektir. Hiçbir başarımız bizi şımartmayacak. Taşıdığımız hiçbir sıfat bizi milletimizden koparmayacaktır. Karaman’ı şerefimiz bildik, bilmeye devam edeceğiz.

 

Ezelden başlayıp ebede kadar devam edecek bu kutlu yürüyüşte, Karaman Ak Parti il Teşkilatları olarak bizlerde gerek parti içi çalışmalarımızda, gerekse vatandaşlarımızla olan ilişkilerimizde  “Emrolunduğun gibi dosdoğru ol” emrini ilke edineceğiz. Sevgi dilini egemen kılarak, Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hedef gösterdiği 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmak için, bıkmadan, usanmadan omuzlarına ağır yük binen liderimizin yüküne ortak olarak davamıza sahip çıkacağız.

 

Bugüne kadar bu davaya emek vermiş hizmet etmiş, hizmet etmeye devam eden herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.

Ayrıca bu kutlu davaya hizmet etmiş fakat aramızdan ayrılarak, Hakka yürüyen her bir gönüldaşımıza Rabbimden rahmet diliyorum.

 

Katılım ve katkılarınızla 7. olağan il kongremizi demokrasi şölenine dönüştürmenizden dolayı hepinize teşekkür ediyor yeni seçilecek arkadaşlarımızı şimdiden kutluyor tebrik ediyorum. Ak Parti 7. olağan il kongresi seçim sürecimizin teşkilatlarımız, partimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını Yüce Rabb’imden niyaz ediyor sizleri saygıyla selamlıyorum.

AK PARTİ KARAMAN İL (7). OLAGAN KONGRESİ

İL BAŞKAN ADAYI: ABİDİN ÇAĞLAYAN

İL YÖNETİM KURULU ADAYLARI

ASİL

YEDEK

1

ABDULKADİR ERDEMSOY

1

RAŞİT UĞUR

2

AHMET HAKAN TÜRKMEN

2

AHMET SARI

3

AHMET TOZAN

3

FATİH YILMAZ

4

ALİ AKGÜL

4

İRFAN TEZ

5

ALİ AKTAŞ

5

MAHMUT BÜYÜKEMRE

6

AYŞENUR BENDERLİOĞLU

6

ÖZCAN DİNLER

7

AHMET AÇIKALIN

7

RUHAN TOKAY

8

CEMAL KESKİN

8

BÜNYAMİN YILMAZ

9

ELMAS COŞAR

9

MUHAMMED COŞAR

10

EMİNE SUCİ

10

FATİH DEMİREL

11

FADİM GEVREK

11

HASAN HANÇER

12

GÜZEL HABALI

12

ALİ YILMAZ

13

HACI İBRAHİM YILDIZBAŞ

13

SUAT AKBAY

20

KAZIM İŞÇİ

20

AYŞE İLHAN

21

KEMALETTİN AFACAN

22

KERİM DOĞAN

23

LEYLA BENDER

24

MAHMUT SELİM DÜLGER

25

MUHAMMET FATİH SEVİM

26

MUHAMMET FATİH YURTBAŞ

27

MUSA BÜYÜKYARMA

28

NECDET BAŞTOKLU

29

OSMAN AYDIN

30

ÖZLEM ATTAR

31

PINAR AKTAŞ

32

RAMAZAN YILDIRIM

33

RECEP LALE

34

SERKAN ALTUN

35

ŞÜKRÜ AKMAN

36

ÜMİT SÖNMEZ

37

VURAL ELDOĞAN

38

ZELİYHA AKCAN

39

ZEYNUR YİĞİT

 

İL DİSİPLİN KURULU ADAYLARI

 

ASİL

YEDEK

 

1

MURAT ÖZTÜRK

1

RECEP AFACAN

 

2

FAHRİ ÇATAV

2

MEHMET BAY

 

3

CAFER BİNİCİ

3

ALİ AKKAFA

 

4

MUSTAFA HABACI

4

ALİ ÖZBAY

 

5

ALİ İHSAN ALANLI

5

MUHAMMET ALİ ALTAŞ

 

 

PARTİ  İÇİ  DEMOKRASİ HAKEM KURULU ÜYE ADAYLARI

 

ASİL

YEDEK

 

1

MEHMET YURTBAŞ

1

BAHTİYAR KAYHAN

 

2

İRFAN KAYGISIZ

2

AYHAN AÇIKALIN

 

3

NAZMİ ÜNLÜ

 

BÜYÜK KONGRE DELEGELERİ

 

ASİL

YEDEK

 

1

ABİDİN ÇAĞLAYAN

1

MEVLÜT SARITAŞ

2

MEHMET SAİT KAYAN

2

AVNİ GÜMÜŞALAN

3

FATMA ÇOŞTU

3

YUSUF ÇETİN

4

MUSTAFA KALE

5

FEYZULLAH TUNÇ

 

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com