M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

ATİLA BAŞKANDAN İLÇEMİZE BÜYÜK YATIRIM

Geçtiğimiz aylarda başlanan Ahmet Keleşoğlu kent müzesi inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Selçuk Ecza Deposu ve Ermenek Belediyesi işbirliği ile yapılan proje; 9345 metrekare inşaat alanına sahip ve 25 milyon TL ye mal olacak. Proje kapsamında bina içinde 4958 metrekare 2 katlı kapalı otopark, 3932 metrekare müze alanı ile restoran ve kafelerin yer aldığı bir rekreasyon alanı ve idari binadan oluşuyor. 

Yapılacak olan 2 katlı kapalı otopark alanı, İlçemizde son yıllarda büyük sorun haline gelen otopark sorunu ile ilgili geleceğe yönelik tahminler yapılarak önümüzdeki yıllar içinde Ermenek’in otopark ihtiyacı göz önünde tutularak oluşturulmuştur. 

3. ve 4. kattaki  "kronolojik zaman tüneli şeklindeki müze alanı " sayesinde Taşeli bölgesinin arkeolojik ve etnografik eserlerinin saklandığı, korunduğu; müzemiz olmadığı için Karaman ve Konya'daki müzelerde sergilenen eserlerimiz yeniden Ermenek’e kazandırılacaktır. 

5 ve 6.katta yer alan idari bina da I.TBMM binası örnek alınarak tasarlanmış olup, yaklaşık 13000 metrekare alanı kapsayan proje bittiğinde Ermenek baraj gölüne  nazır muhteşem bir peyzaj alanı restoran ve kafeteryalardan oluşan bir eser  kazanmış olacaktır. Yapılacak olan müzenin ilçemize hayırlı olmasını diler, emeği geçenlere teşekkür ederiz. 
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com