M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

DIĞAN MEYVESİ BÜYÜK BİR ŞİFA KAYNAĞI -III

 


İkinci Olay:

1990 yılı okullar açılmadan yaz tatilimizde Mardin’den Konya Karapınar, Acaroba Ağca Yaylası İlkokuluna tayinim çıkmıştı. Mardin'e gitmiş ilişki keseceğimiz yerde yerimize gelecek kişi gelmeden ilişiğimiz kesilmedi. 4 Ekim günü ilişiğimiz kesildi. Konya’ya döndük. 8 Ekim günü ise göreve başladım. Havalar soğudu için ilçeye gidip soba almak istedim. İlçede sobacıya gittim. Kapıdan girip selam verdim. Adam dükkânın gerisinde bulunan özel köşesinden müşteri gelmiş ilgileneyim deyip ayağa kalkmadı. Ama “Hemşerim ben felç geçirdim. Vücudumun her tarafı karıncalanıyor. Sen sobanı beğen al git.” deyince; “Hastanın doktoru ayağına gelirmiş.” dedim.

“Buyur otur anlat.” dedi. Olayı anlattım. “Hocam, ben bu meyveyi ne bulabilirim, ne de getirtebilirim. Bunu Ermenek’ten sen getirteceksin, masrafı ne ise karşılayacağım. Aç şu telefonu görüşeceğin yerlerle görüş bana bu meyveyi getirtirsen dua ederim.” dedi.

Köydeki PTT acentasını arayıp annemi çağırttım. Durumu anlattım. Annem bu meyveden toplayıp bir hafta içinde bana gönderdi. Meyveyi Konya’ya getiren köy dolmuşçusundan aldım. Karapınar’a dönüşümde Sobacı Muammer’e uğradım. Bir kilo olan meyvenin yarım kilosunu verdim. Tarifini yazıp eline verdim. Şifa dileyip sonrasında maaşımı almak için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü mutemedine gittim. O sırada şube müdürü elimdeki görünen kalan yarım kilo dığan meyvesini gördü.

Durmuş Ali ÖZBEK

durmusaliozbek@hotmail.com

<ÖNCEKİ BÖLÜM

SONRAKİ BÖLÜM>

DEVAM EDECEK>
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com