M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

KARAMAN İL MİLLİ EĞİTİM, eTWİNNİNG KALİTE ETİKETİ ÖDÜLLERİNE DAMGA VURDUMilli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren eTwinning projesinde elde ettiği başarılarla adından söz ettiren Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 72 öğretmen Kalite Etiketi ödülünü almaya hak kazandı.

Avrupa'da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması amacıyla kurulan eTwinning çalışmaları kapsamında, Türkiye faaliyetleri çerçevesinde Karaman’da yürüttüğü başarılı projeleri sonucunda 72 öğretmen, Kalite Etiketi belgesini almaya hak kazandı.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, kazanılan başarının Karaman eğitim camiası için gurur verici bir hadise olduğunu söyledi. İl Müdürü Çalışkan, “eTwinning Ulusal Kalite Etiketi, her yıl Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlü Ulusal Destek Servisi tarafından belirlenen kriterlere uygun olarak proje sahibi öğretmenlere verilmektedir” dedi.

İl Müdürü Mehmet Çalışkan, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması için eTwinning projesinin önemli olduğuna dikkat çekerek yapılan projelerle öğretmen ve öğrencilerin okullarını hem Avrupa’da hem de Türkiye’de marka haline getirdiğini belirtti. Çalışkan, “Her yıl büyük başarılara imza attığımız eTwinning projelerinde Karaman olarak 2019 yılında sayımız 6 iken bu yıl 54’ü Ulusal Kalite Etiketi 18’i ise Avrupa Kalite Etiketi olmak üzere 72 öğretmenimiz Kalite Etiketi almaya hak kazandı. İlimizin ve okullarının adını uluslararası platformlarda duyuran eğitim liderlerine, öğretmenlerimize, öğrencilerimizi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimimizi bu başarıdan dolayı tebrik ederim” diye konuştu.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com