M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

AHMET KELEŞOĞLU DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ VE HASTANESİ RESMİ AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesinde incelemelerde bulunarak fakültede fiziki ve akademik anlamda yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

Resmî Gazete'de 5 Aralık 2018 tarihinde yayımlanan kararla kurulan ve binası Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı tarafından yaptırılan fakülte, 2020-2021 dönemi itibariyle öğrencilerle buluşarak eğitim-öğretim hayatına başladı.

Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesinin faaliyete geçmesinin ve ilk öğrencilerini almasının ardından fakültedeki klinikler, diş ünitleri, havalandırma sistemleri, laboratuvarlar ve amfileri gezen Rektör Akgül'e Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Doğan Ilgaz Kaya, Ortodonti Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Ayşe Selenge Akbulut ile Fakülte Sekreteri Uğur Erkan da eşlik etti.

Diş Hekimliği Fakültesi Yakında Hasta Kabulüne Başlayacak

Rektör Akgül, "Bir yıl önce temelini attığımız ve eylül ayında ilk öğrencilerini aldığımız fakültemizin fiziki ve akademik altyapısını tamamlamak için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Üniversitemiz için olduğu kadar ilimiz için de son derece önemli bir akademik birim olan Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesi, birkaç ay içinde hasta kabulüne başlayacaktır. En kısa sürede hastalarla buluşacak olan fakültemizin açılmasında emeği olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’a, Yükseköğretim Kurulu Başkanımız Sayın Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’a, milletvekillerimize, Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın M. Sonay Gürgen’e ve bu süreçte bize destek olan herkese şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Rektör Akgül, Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesinin resmi açılışı ve hasta kabulü için gün saydıklarını belirterek "Ağız ve diş sağlığı konusunda eğitim-öğretim vermesi ve diş hekimleri yetiştirmesinin yanı sıra fakültemiz, halkımızın ihtiyaç duyacağı birçok tetkik ve tedaviye de olanak sunacaktır. Yakında resmi açılışını yapacağımız Diş Hekimliği Fakültemizin şimdiden ilimize ve üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum." şeklinde konuştu. 


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com