M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

AK PARTİ KARAMAN İL BAŞKANI ABİDİN ÇAĞLAYAN 5 ARALIK DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ MESAJI


AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Abidin Çağlayan yayınladığı mesajında;

"Ülkemizin kurtuluş mücadelesinde cephede savaşan, mermi taşıyan Türk kadını Cumhuriyetimizin kurulmasıyla birlikte öncelikle seçme ve seçilme hakkını elde etmiş ve birçok Avrupa ülkesinden önce siyasal, sosyal ve ekonomik alanda eşit haklara sahip olmuştur. Bu, Türk Kadınlarının geçmişten günümüze her zaman hak ettiği değeri gördüğünün ve hayatın her alanında aktif rol aldığının göstergesi ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kadınlara verdiği değerin çok önemli bir göstergesidir.

5 Aralık, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini dile getirdikleri gündür.Kadınlar İnsanlığın devamı için olmazsa olmazdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır. Türkiye'de kadınların seçme ve seçilme hakkını kazanışlarının 86.senesinde, 1934’de hak mücadelesi vermiş kadınlarımızı rahmetle yad ediyor, başta Şehit Anneleri olmak üzere tüm dünyada, ülkemizde ve üyelerimiz arasında görev yapan kadınlarımızın 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Gününü kutluyor, başörtülü kadınların seçilme haklarını 7 Haziran 2015’de (81 yıl sonra) kazanmalarında liderlik yapan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com